Korwin-Mikke ramię w ramię z o. Rydzykiem?

Zastępca Naczelnego

W polityce możliwe są nawet najbardziej egzotyczne sojusze, które stają w poprzek dotychczasowym i uznawanym za niemożliwe do przekroczenia podziałom. Oto najnowszy przykład.

Janusz Korwin-Mikke powiedział „Super Expressowi”, że zakładany pod kuratelą dyrektora Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka, skrajnie prawicowy Ruch Prawdziwa Europa może być dla niego sojusznikiem w walce z Unią Europejską oraz liczącą się konkurencją dla Prawa i Sprawiedliwości.

„Będzie odbierał głosy głównie PiS-owi, bo część wyborców antyunijnych wie, że PiS antyunijne nie jest. To może nam napędzić trochę głosów, cholera wie. Nasza klientela to młodzi ludzie, którzy z Rydzykiem mają niewiele wspólnego. Wzmocni się antyunijny przekaz. Ja jestem zwolennikiem ruchów w obronie Europy. Obrony przed su…nami z Unii Europejskiej!”

– wyjaśnił ekscentryczny polityk na łamach „SE”.

Tabloid domniemuje, że być może partia Wolność Korwina, narodowcy i Ruch Prawdziwa Europa Rydzyka utworzą wspólną listę w wyborach do europarlamentu. Współpracownik o. Rydzyka, europoseł Mirosław Piotrowski, miał się już w tej sprawie spotkać z szefem Ruchu Narodowego Robertem Winnickim.

Czyżby szykowała się poważna przebudowa prawej strony polskiej sceny politycznej, która osłabi Zjednoczoną Prawicę?

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte