Wygrał show, oddał pieniądze na hospicjum

Zastępca Naczelnego

Fot. za ipla.pl

Zwycięzca telewizyjnego programu „Twoja twarz brzmi znajomo” Mateusz Ziółko przekazał całą kwotę nagrody, czyli sto tysięcy złotych, na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum – poinformowało Radio Kraków.

Chcę wspierać lokalną społeczność. Czuję się sądeczaninem. Mieszkam tutaj od marca, mam tutaj rodzinę. Ktoś kiedyś powiedział, że jak chcemy zmieniać świat, trzeba zacząć od tego, co jest najbliżej nas, dookoła. To wspaniała inicjatywa, słyszałem od lat i opinie na temat prowadzenia tego ośrodka są naprawdę cudowne. Stwierdziłem, że jak uda mi się coś osiągnąć w tym programie, tutaj te pieniądze zostaną przekierowane”

– powiedział krakowskiej rozgłośni.

Mateusz Ziółko zapowiedział również, że dalej będzie wspierał Sądeckie Hospicjum między innymi podczas zbiórek pieniędzy organizowanych na rzecz rozbudowy placówki. Na ten cel potrzeba trzy miliony złotych. Dzięki inwestycji zwiększy się liczba miejsc w hospicjum z 43 do 60 łóżek. Jeszcze w tym roku ma zostać wybrany wykonawca inwestycji”

– czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.

To się nazywa piękny gest, a zarazem przejaw prawdziwego patriotyzmu lokalnego!

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte