Wybielaczem w krocze

Zastępca Naczelnego

Feministki – zwłaszcza rosyjskie – nie ustają w wymyślaniu kolejnych, coraz bardziej spektakularnych sposobów na walkę z męskimi szowinistami. Na pierwszy plan ofensywy przeciw – jak ich nazywa – genderowym agresorom wysunęła się ostatnio Anna Dovgalyuk.

W zeszłym roku protestowała przeciw molestowaniu kobiet poprzez zadzieranie spódniczki w metrze i pokazywanie bielizny, co nie było groźne, a nawet mogło się spodobać niektórym pasażerom (i pasażerkom! – nie chcę być posądzony o męski szowinizm i o polityczną niepoprawność).

Teraz poszła znacznie dalej. Jak poinformowała Fronda, oblewa wybielaczem krocza mężczyzn, którzy siedzą w podziemnej kolejce w rozkroku. Rosyjska feministka uznała bowiem, że siedzenie w ten sposób jest obrzydliwe.

Brawo, panno Anno! Proszę nie ustawać w wymyślaniu kolejnych metod zwalczania genderowych agresorów. Dobrze byłoby jednak, gdyby tak samo traktowane były kobiety, które im sprzyjają. Najgorsi są przecież wrogowie wewnętrzni i zdrajcy. Aż strach pomyśleć, co może spotkać niewiasty, które narażą się Annie Dovgalyuk i jej koleżankom.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte