Kolejny pomnik Piłsudskiego

Zastępca Naczelnego

W forcie 51 1/2 Swoszowice w Krakowie uroczyście odsłonięto pomnik Józefa Piłsudskiego – poinformowało Radio Kraków.

Pomnik został zrobiony w pracowni pana Kowalówki w Węgrzcach, jest autorstwa Stanisława Dudka, został zamówiony przez Polonię, która nigdy go nie odebrała i do zeszłego roku stał w pracowni nieżyjącego już odlewnika. Udało się go nam odkupić, postawić i właśnie został odsłonięty – powiedział krakowskiej rozgłośni dyrektor mieszczącego się w forcie Muzeum Spraw Wojskowych Zbigniew Feliksiewicz.

„Starania o posadowienie posągu prowadziła Fundacja Gloria Fortibus. Ostatecznie taki pomysł uhonorowania wybitnego polskiego żołnierza i polityka wpisujący się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poparł Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Krakowie, jak również krakowscy radni. Trzymetrowy pomnik przedstawia marszałka Józefa Piłsudskiego w mundurze. Odlew z brązu zostały wykonany w latach 90”

– czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte