Jubileuszowe odnawianie wielkiego muralu

Zastępca Naczelnego

Jeden z największych murali historycznych nie tylko w Polsce, ale na świecie Silva Rerum (Las Rzeczy) na murze oporowym Wzgórza Lasoty przy alei Powstańców Śląskich w Krakowie będzie gruntownie odnowiony po dziesięciu latach od namalowania – poinformowało Radio Kraków.

Na ponad stumetrowej powierzchni pojawią się nowe, znaczące osoby oraz istotne wydarzenia z naszych dziejów.

Jest szereg faktów i postaci, o których się nie wspomina. Oni współtworzą historię świata i Polski. Paweł Włodkowic, sobór w Konstancji, prawa człowieka i obywatela. Aleksander Kulisiewicz – wielki człowiek, o którym bardzo rzadko się wspomina. On w ostatnich dwóch dobach życia podyktował 716 utworów w czterech językach z pieśni obozowych – powiedział krakowskiej rozgłośni współtwórca muralu Artur Zakrzewski.

Przedstawiający historię Krakowa od czasów najdawniejszych po współczesność Silva Rerum został wykonany z okazji siedemset pięćdziesięciolecia lokacji miasta, a jego odnowienie i uzupełnienie związane jest z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte