Kolejne Planty w Krakowie

Zastępca Naczelnego

fot. Wiki

Kandydujący po raz piąty na urząd prezydenta Krakowa profesor Jacek Majchrowski przedstawiając podczas prezentacji swojego komitetu wyborczego bardzo oryginalny i konkretny program.

Jego najciekawszym elementem będzie niewątpliwie budowa dwóch kolejnych Plant: w Podgórzu i w Nowej Hucie.

– To na razie nazwy umowne. Będą to tereny zielone, na które składają się poszczególne parki oraz brakujące między nimi tereny, które zostaną dokupione. Dzięki temu powstaną Planty jak w centrum, ale znacznie większe, bo jedne będą miały około 140 hektarów, a drugie będą jeszcze większe. Dla Nowej Huty z okazji jej 70-lecia chcemy też zrobić projekt 70 ulic dla tej najmłodszej dzielnicy miasta – powiedział prof. Majchrowski.

Jego zdaniem skończył się już lub właśnie kończy czas wielkich inwestycji budowlano-komunikacyjnych, w kolejnej kadencji zamierza się on więc skupić na tym, co jest ważne dla każdego mieszkańca podwawelskiego grodu i wiąże się z najbliższymi mu terenami.

W skład Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków weszli działacze kilku organizacji i partii, w tym Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest on otwarty na aktywistów ruchów miejskich i obywatelskich. Około 10 września ma być przedstawiona pełna list kandydatów komitetu do Rady Miasta Krakowa.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte