Były komendant główny Policji Zbigniew Maj chce zlikwidować straż miejską w Kaliszu

Zastępca Naczelnego2

Niedawno postulat likwidacji straży miejskiej w Bielsku – Białej zgłosiła publicznie radna Sejmiku Województwa Śląskiego Monika Socha, która uzyskała niedawno rekomendację prawyborów Wolnych i Solidarnych oraz środowisk patriotycznych w wyborach na prezydenta Bielska – Białej.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Funkcjonowanie straży miejskiej w Bielsku – Białej niezagrożone?

 

Bielski ratusz na tą inicjatywę zareagował nadzwyczajnie „chłodno”. Tymczasem – jak informuje portalsamorzadowy.pl – były komendant główny Policji Zbigniew Maj, który kandyduje na prezydenta Kalisza zaproponował … likwidację tamtejszej straży miejskiej. Według Maja jej pracownicy powinni trafić do innych zadań administracyjnych w mieście.

Konkluzja jest dosyć oczywista. Inspektor Zbigniew Maj (odpowiednik pułkownika w Wojsku Polskim), jako funkcjonariusz Policji od 1996 roku do 2016, uznaje, że formuła straży miejskiej jest po prostu zbędna. Polecamy uwadze bielskiego ratusza nie tylko inicjatywę insp. Maja. Przypominamy obecnym władzom Bielska – Białej, że w marcu 2018 roku władze Sławkowa leżącego w województwie śląskim również postanowiły zlikwidować straż miejską … a oszczędności przeznaczyć na walkę ze smogiem! Warto dodać, że straż miejska w Sławkowie działała przez 27 lat i była jedną z najstarszych w Polsce.

 

Tymczasem, na straż miejską w Bielsku – Białej, wydaje się obecnie ponad 7 mln złotych …

 

 

(słz), Niezależna Gazeta Obywatelska

  1. Jack
    | ID: 4cce2594 | #1

    Cytowanie Pana Mają to jakas farsa on jest skompromitowany na całej linii

  2. Herbiś
    | ID: e1b09ee8 | #2

    To jest gazeta z Opola czy Bielska?

Komentarze są zamknięte