Opole: „Koniec Świata. Dramat, który nie ma końca”

Zastępca Naczelnego

Szanowni Państwo! Mając świadomość, że współcześnie, bez większych trudności, można trafić na promującą antywartości pseudokulturę, natomiast o wiele trudniej o autentyczną, pokazującą dobro i prawdę kulturę pisaną przez duże „K”, pragnę serdecznie Was zaprosić do uczestnictwa w spektaklu Teatru „Nie Teraz” pt. „Koniec Świata,  Dramat, który nie ma końca”.Założony 30 lat temu alternatywny teatr Tomasza A. Żaka z Tarnowa konsekwentnie realizuje swoją szlachetną misję, podejmując i odkrywając w kolejnych premierach tematy ważne, przemilczane z powodów politycznej poprawności.

W swej treści fabularnej spektakl „Koniec Świata…” nawiązuje z jednej strony do 100. rocznicy objawień w Fatimie i 100. rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana, a z drugiej do 300. rocznicy powstania masonerii i 100. rocznicy rewolucji bolszewickiej w Rosji. Nie bez znaczenia jest także 500. rocznica rewolucji luterańskiej. Jesteśmy więc w samym centrum odwiecznego konfliktu profanum i sacrum, odwiecznej wojny szatana z Bogiem. Natomiast samo przesłanie fatimskie jest dzisiaj jeszcze bardziej aktualne, niż wiek temu, a obraz piekła, jaki Matka Boża ukazała trójce pastuszków, zdaje się być realizowany dzisiaj w tzw. „realu”.

Sztuka zostanie wystawiona 27 maja 2018 roku o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Drzymały 1c w Opolu.

Bilety w cenie 20, 25, 30 zł można nabyć w kancelarii parafii katedralnej w Opolu, a od 7 maja br. także na Wydziale Teologicznym UO. Dochód zostanie przekazany na remont Katedry Opolskiej.

Spektakl w Opolu odbędzie się pod patronatem honorowym Ordynariusza Diecezji Opolskiej Jego Ekscelencji ks. bp. Andrzeja Czai. Premierę sztuki objął patronatem honorowym Jego Ekscelencja Metropolita Krakowski ks. abp. Marek Jędraszewski. Wsparcie okazało także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o spektaklu: http://www.nieteraz.pl/realizacje-page/koniec-swiata/

Organizatorzy:  Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Opolskiej „Crux”, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Chorągiew Harcerzy Ziemi Opolskiej im. rtm. Witolda Pileckiego , Wszechnica Solidarności

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów, a także proszę o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o wydarzeniu.

phm. Marcin Żukowski HR
Z-ca Komendanta Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej
im. rtm. Witolda Pileckiego

Komentarze są zamknięte