Front Malina

PAC

Krakowscy strażnicy miejscy wspólnie z dowodzonymi przez niestrudzonego Waldemara Domańskiego Pogromcami Bazgrołów po raz kolejny ogłosili konkurs Front Malina na najbrzydszą fasadę krakowskiego budynku zniszczoną przez grafficiarzy – poinformowało Radio Kraków.

„Mieszkańcy mogą nadsyłać zdjęcia bloków i kamienic, a strażnicy wybiorą zwycięzcę, którego nagrodzą kilogramem cytryn” – czytamy na stronie RK.

– Nie każdy właściciel zamalowuje bazgroły na swoim budynku Mamy świadomość, że nie wszyscy do tego się zastosują. Nie zawsze trzeba zakładać złą wolę. Często na przeszkodzie stoi wysoki koszt wykonania remontu elewacji. Mamy nadzieję jednak, że będzie sukcesywnie docierać do świadomości i tych napisów będzie stopniowo ubywać – powiedział krakowskiej rozgłośni zastępca komendanta Straży Miejskiej Radosław Gądek.

Do tej pory nie udało się nikomu wręczyć cytryn, ponieważ właściciele budynków poinformowani o swojej wygranej szybko zamalowywali wulgarne napisy, co należy odnotować z satysfakcją.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Komentarze są zamknięte