Starostwo Powiatowe Kędzierzyn-Koźle: Adam Lecybil swoiście pojmuje swoje obowiązki

Zastępca Naczelnego

Kilka dni temu opublikowaliśmy informację na temat III Biegu po Zdrowie, którego organizatorem jest moja była szkoła czyli Budowlanka z Koźla. Mając tę wiedzę zadzwoniłem do mojego „przyjaciela” rzecznika starostwa powiatowego w Kędzierzynie – Koźlu Adama Lecybila, z prośbą, aby taką informację opublikował na stronie starostwa powiatowego.

Wszak szkoła jest pod jurysdykcją pani starosty. Czy słusznie zrobiłem, że zadzwoniłem? Nie byłem pewny. Dzisiaj już jestem, bo tuż obok znalazłem zakres obowiązków pana rzecznika.

Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie Koźlu, stanowiącym załącznik do Uchwały Nr 74/326/2016 Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego z dnia 11 października 2016 r.:

Rzecznik Prasowy (RZ)
§ 30. 1. Rzecznik Prasowy podlega bezpośrednio Staroście Powiatu.
2. Do podstawowych zadań Rzecznika Prasowego należy w szczególności:

Współpraca z mediami w zakresie pozyskiwania informacji o działalności starostwa powiatowego.
Organizacja spotkań kierownictwa urzędu z przedstawicielami mediów, konferencje prasowe.
Promocja medialna wszystkich jednostek podlegających starostwu, np. szkół ponadgimnazjalnych, SP ZOZ.

Pan rzecznik w rozmowie telefonicznej poinformował mnie że „wie o sprawie, ale jest jeszcze za wcześnie na promocję i jakąkolwiek publikację” na temat biegu. To dość ciekawe stwierdzenie. Rozumiem, że pan rzecznik zacznie promować przedsięwzięcie dwa, trzy dni przed jego startem? Gratuluję wyobraźni. Ponadto uważam, że jest to typowy przykład urzędniczego braku szacunku do wszystkich osób bezinteresownie zaangażowanych w organizację biegu. A jest ich wielu.

Na III Bieg po Zdrowie, który zorganizowany zostanie 21 kwietnia 2018 r., o godz. 12.00, w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam. Wcześniej, bo o godz. 10.00 zaplanowano cykl biegów dla dzieci i młodzieży.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte