Diecezja Opolska rozpoczęła projekt Turystyki Sakralnej

Zastępca Naczelnego

Diecezja Opolska jako pierwsza w Polsce została włączona w międzynarodowy projekt pn. Turystyka Sakralna – poinformowała Hanna Honisz z biura prasowego Diecezji Opolskiej.Celem projektu Turystyka Sakralna jest prezentacja publiczności miejsc pielgrzymkowych, chrześcijańskich zabytków sakralnych oraz innych atrakcji mających wiarę chrześcijańską jako wspólny mianownik.

Jednym z elementów programu był udział w targach turystycznych w czeskim Brnie, gdzie zaprezentowano kilka atrakcji Opolszczyzny. – Zapraszaliśmy turystów z Czech do zwiedzania naszej katedry w Opolu, wypoczynku w pięknym diecezjalnym ośrodku „Rybak” w Głębinowie koło Nysy, diecezjalnym ośrodku „Skowronek” w Głuchołazach, wymieniając tylko niektóre – powiedział Karol Fromont z Diecezji Opolskiej.

W dokumentach projektu zaznaczono, że Diecezja Opolska będzie obszarem początkowym dla rozwoju Turystyki Sakralnej. Na jej terenie znajdują się 653 kościoły, a także wiele innych obiektów sakralnych. Strategia zakłada włączenie jak największej liczby świątyń i innych atrakcji z Diecezji Opolskiej do ruchu turystycznego, a następnie rozszerzenie tego procesu na diecezje ościenne. Docelowo Turystyka Sakralna powinna skupiać kościoły i inne z terenu całego kraju.

Zgodnie z założeniami projektu, jest on otwarty dla wszystkich podmiotów – parafii, zgromadzeń religijnych, zakonów oraz wspólnot chrześcijańskich wchodzących w skład kościołów chrześcijańskich, które są członkami Ekumenicznej Rady Kościołów w RP.

źródło: Diecezja Opolska, foto: wikipedia

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte