Policja: Sylwester raczej spokojny

Zastępca Naczelnego

Podczas Sylwestra w całym kraju było raczej spokojnie, policja nie odnotowała nadzwyczajnych zdarzeń – poinformował w poniedziałek PAP młodszy aspirant Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji.Dodał, że do godzin porannych w poniedziałek zdarzyło się na polskich drogach 13 wypadków, w których cztery osoby zginęły, a 12 odniosło rany.

Zaznaczył także, że od kilku dni policja prowadzi „wzmożone działania” na drogach, m.in. większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy policji drogowej (5 tys.) kontroluje kierowców, sprawdzając ich stan trzeźwości, a także prędkość i stan techniczny pojazdów. Podczas Sylwestra, jak dodał, zarejestrowano np. blisko 100 nietrzeźwych kierowców.

„Apelujemy jeszcze raz, by nie siadać za kółko pod wpływem alkoholu” – powiedział PAP mł. asp. Gaweł. „Apelujemy również do pieszych, by zachowali szczególną ostrożność” – mówił.

Komisarz Ewa Szymańska z Komendy Stołecznej Policji poinformowała PAP, że w Warszawie ok. 2,5 tys. policjantów zabezpieczało m.in. imprezy sylwestrowe, ale nie odnotowano żadnych szczególnych wydarzeń. (PAP)

Piotr Śmiłowicz, oprac. WuEs

Komentarze są zamknięte