UOKiK nałoży 135 mln zł kary na producentów płyt do produkcji mebli, w tym na Pfleiderer Group

Zastępca Naczelnego

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałoży 135 mln zł kary na producentów płyt do produkcji mebli, a uczestnikami zakazanego porozumienia są: Kronospan Mielec, Kronospan Szczecinek, Pfleiderer Group, Pfleiderer Wieruszów, Swiss Krono – wynika z zaproszenia na konferencję UOKiK.Kurs Pfleiderer Group spada o 6,23 proc. do 33,29 zł. Pod koniec listopada Pfleiderer informował, że UOKiK zakończył postępowanie dowodowe w sprawie ustalania cen i wymiany informacji handlowych przez spółki z grupy Pfleiderer na rynku płyt wiórowych i pilśniowych w Polsce.

Spółka informowała wówczas, że biorąc pod uwagę skomplikowany charakter sprawy, nie jest możliwe precyzyjne określenie daty zakończenia postępowania oraz skutków finansowych decyzji UOKiK dla Pfleiderer Group i Pfleiderer Wieruszów.

Sprawa została wszczęta w 2012 roku i dotyczy spółek: Kronospan Szczecinek, Kronospan Mielec, Swiss Krono (dawniej Kronopol), Pfleiderer Group (dawniej Pfleiderer Grajewo) oraz Pfleiderer Wieruszów (dawniej Pfleiderer Prospan). (PAP Biznes)

oprac. WuEs

Komentarze są zamknięte