Policja: w okresie świątecznym na drogach zginęły 42 osoby, 447 zostało rannych

Zastępca Naczelnego

Od 22 do 26 grudnia na drogach doszło do 373 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a 447 zostało rannych; policjanci zatrzymali 883 nietrzeźwych kierowców – poinformowała w środę PAP Komenda Główna Policji. Przed rokiem w analogicznym okresie w 428 wypadkach zginęły 53 osoby, 504 zostały ranne.„Święta minęły spokojnie; nie zanotowaliśmy żadnych niebezpiecznych incydentów z wyjątkiem wypadków drogowych” – powiedział PAP młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z zespołu prasowego KGP.

Rzeczkowski zwrócił uwagę, że nadal utrzymuje się duża liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych. „Niestety nie do wszystkich dotarły nasze apele o zachowanie szczególnej ostrożności. Mieliśmy do czynienia z wypadkami, w których za jednym razem zginęło kilka osób. W dużej mierze byli to piesi. Dlatego apeluję do pieszych, aby nosili odblaskowe elementy, ponieważ kierowcy w okresie jesienno-zimowym często mają problem z dostrzeżeniem pieszego na drodze” – zaznaczył.

Rzeczkowski zauważył również, że policja zanotowała ogólną poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jak poinformował, w wypadkach drogowych od stycznia do listopada br. zginęły o 254 osoby mniej niż w analogicznym okresie w 2016 r. (PAP)

Mateusz Mikowski

Komentarze są zamknięte