Kędzierzyn-Koźle: 2017 rok – 85 udzielonych dotacji na kwotę 186 tys. zł

Zastępca Naczelnego

Od wielu miesięcy strona internetowa www.kędzierzynkozle.pl witała mieszkańców i gości z zewnątrz informacją o możliwości wymiany pieców starego typu z dopłatą pieniężną od samorządu Kędzierzyna-Koźla. Dzisiaj tej informacji na oficjalnej stronie miasta Kędzierzyn-Koźle już nie  ma. Dlaczego? Nie wiemy. Wiemy za to, że „usta prezydenty” Nowosielskiej, Jarosław Jurkowski, ma bardzo dużo pracy, mimo wsparcia jego stanowiska, dodatkowym pracownikiem. Bardzo cieszymy się z udzielonej odpowiedzi w kwestii pieców, chociaż martwi nas, że odpowiedź została udzielona po dziewięciu dniach, a ustawa mówi również, że powinna być udzielona „niezwłocznie”. W Kędzierzynie-Koźlu z reguły jest to około 14 dni, mimo iż często pytania są jasne i łatwe do zrozumienia.  Oto odpowiedź.

Dotacje z budżetu gminy Kędzierzyn-Koźle na wymianę lub budowę c.o. w danym roku wyniosły: – 2015r. – 120 udzielonych dotacji na kwotę 313 tys. zł (w tym 53 to domy jednorodzinne na kwotę 164 tys. zł) – 2016r. – 88 udzielonych dotacji na kwotę 339 tys. zł (w tym 25 to domy jednorodzinne na kwotę 161 tys. zł) – do 11 grudnia 2017r. – 85 udzielonych dotacji na kwotę 186 tys. zł (w tym 30 to domy jednorodzinne na kwotę 83 tys. zł)

Wg starych zasad dopłaty wynosiły maksymalnie 3 tys. zł dla osób fizycznych, 5 tys. zł dla podmiotów, 10 tys. zł dla wspólnot mieszkaniowych. Według obecnych zasad dotacje wynoszą maksymalnie 5 tys. zł dla osób fizycznych, 7 tys. zł dla podmiotów, 15 tys. zł dla wspólnot mieszkaniowych.

Z poważaniem Jarosław Jurkowski UM Kędzierzyn-Koźle

oprac. Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte