Samorządowe laury

Zastępca Naczelnego

Świdnica, prezydent Dąbrowy Górniczej, marszałek Świętokrzyskiego i wiceszef Rady Miejskiej Słupska – to tegoroczni laureaci nagrody im. N. Barlickiego.

Norbert Barlicki to przedwojenny polityk PPS, który podczas II wojny światowej został aresztowany przez gestapo i zamordowany przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Konkurs, w którym przyznaje się nagrodę jego imienia, organizuje Stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska (jego prezesem jest prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski).

Wyróżnienie jest nadawane osobom fizycznym i prawnym związanym z samorządem terytorialnym, za działania na rzecz wspólnot samorządowych w Polsce. W następujących kategoriach: Samorząd Miejski, Samorząd Powiatowy, Samorząd Województwa, Jednostka Samorządu Terytorialnego, Organizacja Pozarządowa, Całokształt Działań na rzecz Samorządu Terytorialnego, Firma Przyjazna Samorządowi.

W tegorocznej edycji, w kategorii Jednostka Samorządu Terytorialnego, uhonorowano miasto Świdnicę. Została ona doceniona za politykę prospołeczną, za działania na rzecz seniorów, a także między innymi za dbałość i remonty modernizacyjne mieszkań socjalnych, które służą najuboższym mieszkańcom miasta.

W pozostałych kategoriach nagrodzeni zostali:

• Samorząd Miejski – Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej
• Samorząd Województwa – Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego)

• Organizacja Pozarządowa – Fundacja Śląskie Anioły (Katowice)
• Całokształt Działań na rzecz Samorządu Terytorialnego – Jerzy Mazurek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku
• Firma Przyjazna Samorządowi – Multic Technology Sp. z o. o. (Bielsko-Biała)
• Samorząd Powiatowy – kapituła w tym roku nagrody nie przyznała

Nagrody wręczane są tym, którzy w swojej pracy realizują ideę postępu i równości, odwołując się do najlepszych tradycji promowanych przez Norberta Barlickiego.

Źródło: UM Świdnica,

Komentarze są zamknięte