Olesno: radny PSL straci mandat za fałszerstwo wyborcze

Zastępca Naczelnego

Komisarz Wyborczy w Opolu wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Oleśnie, który został prawomocnie skazany za fałszowanie list poparcia przed wyborami 2014 roku. Decyzja jest nieprawomocna.

Sprawa dotyczy radnego PSL Eugeniusza M. Według ustaleń śledztwa, samorządowiec sfałszował listy poparcia przed wyborami, dopisując na nich 87 podpisów. Zarówno Sąd Rejonowy, jak i apelacyjny uznał winę radnego. Prawomocnym wyrokiem polityk otrzymał karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

– Na podstawie prawomocnego wyroku komisarz wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu radnego Eugeniusza M. Od momentu jego otrzymania radny ma pięć dni na odwołanie się do sądu administracyjnego. Pan Eugeniusz M. jeszcze postanowienia nie otrzymał, więc nie wiemy jaka będzie jego decyzja. Jeżeli jednak postanowienie się uprawomocni, jego miejsce zajmie kolejny kandydat startujący z list PSL – wyjaśnił Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

PAP

Mój komentarz:

Cieszy fakt, że kolejny „pseudopolityk” został przyłapany na fałszerstwie, chociaż nie daje to pewności końca jego kariery politycznej. W wyroku sądu brakuje mi orzeczenia o zwrocie diet oraz wszystkich uposażeń pana radnego, bo jak wynika z postępowania pani prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz kary finansowe bolą najbardziej. A wyrokami w zawieszeniu nikt się nie przejmuje.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte