„Prawicowy” hejt przeciwko legendarnym działaczom opozycji czasów PRL za uwagi do reform?

PAC

Od lewej: śp. wicemarszałek Senatu RP Zbigniew Romaszewski, jego małżonka Zofia Romaszewska oraz Adam Słomka, fot. www.adamslomka.pl

Wczoraj wieczorem rozpoczęła się bezpardonowa akcja w mediach elektronicznych oraz na portalach społecznościowych skierowana wpierw przeciwko liderowi Konfederacji Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI Adamowi Słomce, a dziś personalnie pod adresem legendarnej działaczki NSZZ „Solidarność”, damy Orderu Orła Białego i społecznego doradcy Prezydenta RP Zofii Romaszewskiej.

We wtorek Adam Słomka wraz ze znanym małopolskim działaczem opozycji czasów PRL Ryszardem Majdzikiem komentował w pierwszej części „Minęła dwudziesta”, na kanale TVP.INFO projekty ustaw o Sądzie Najwyższym oraz KRS, które zgłosił Prezydent RP Andrzej Duda. Wyważony komentarz Słomki i zwrócenie uwagi na pozytywy propozycji prezydenckich przy łagodnej krytyce tempa zmian … spowodowały „wysyp” hejtu na koncie lidera Konfederatów na jego profilu na Twitterze (@KPN-Słomka).

Przykłady „kultury” pod adresem Adama Słomki …

Do niedawna wydawało się, że hejtem zajmują się głównie sympatycy „nadzwyczajnej kasty” z Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej, SLD, resztki partii Palikota, KOD czy Obywatele RP. Tymczasem falę „bluzgów” pod adresem Adama Słomki nakręcały również osoby, które są bliskie obozowi rządowemu!

 

To „nakręcanie” nastrojów społecznych nie służy raczej realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości – mówi NGO Adam Słomka. – Przez 50. lat zmuszano Polaków, aby mówili i myśleli tak, jak wymagała tego partia komunistyczna. Istotą demokracji jest to, że możemy się spierać. Czasem mamy podobne wizje zmian. Jednak nie można wymagać, aby całe społeczeństwo reprezentowało 100% poglądów „twardego jądra” PiS. Gdy czytam dzisiejsze komentarze pod informacjami dotyczącymi dzisiejszej wypowiedzi Zofii Romaszewskiej w RMF … to ogarnia mnie obrzydliwe wrażenie, że stosowane są metody tow. Urbana. Przecież rację ma ta zasłużona dla Polski, legendarna działaczka NSZZ „Solidarność”, że minister Zbigniew Ziobro mógł dawno rozbić patologiczne układy w wymiarze sprawiedliwości! Przykładem jest chociażby fakt, że minister Ziobro odmówił wniesienia kasacji od wyroku 10. miesięcy pozbawienia wolności dla Zygmunta Miernika za „tortowy protest” przeciwko bezkarności Czesława Kiszczaka. Warto też zapytać, z jakiego powodu za pierwszej kadencji ministra Zbigniewa Ziobro nie zrobiono niczego, aby skutecznie doprowadzić do wydania wyroku np. stwierdzającego winę np. Wojciecha Jaruzelskiego – komentuje NGO działacz Konfederatów.

 

Wady Jarosława Kaczyńskiego uniemożliwiają współpracę. On dzieli ludzigłosił w RMF FM Zbigniew Ziobro w kwietniu 2014 r. –  Po szóstej przegranej PiS zdecydowaliśmy się przedstawić plan do zwycięstwa, niestety zapadła decyzja o wyrzuceniu nas z PiS. Spotkaliśmy się z decyzją krzywdzącą. Będziemy się odwoływać. To niedobry dzień dla polskiej prawicy – mówił 4 listopada 2011 roku Zbigniew Ziobro. Obecny Prezydent RP w czasie swojej działalności wykazał się lojalnością i oparł się propozycji lidera Solidarnej Polski, aby przyłączyć się do osłabiania PiS. Zatem czy rzeczywiście Andrzej Duda działa przeciwko „obozowi dobrej zmiany”?

 

Przykładowe „komentarze” uderzające w Zofię Romaszewską!

Jak podkreślił w swoim komentarzu Adam Słomka, sprawę reformy wymiaru sprawiedliwości omawiała w „Porannej rozmowie RMF FM” Zofia Romaszewska.

 

– Na pewno nie zniszczyłam obozu dobrej zmiany, tylko go uratowałam. Przed reformą, która by właściwie nie była do końca reformą. Będzie daleko idąca zmiana, jeżeli rzeczywiście będziemy rozbijać układy w sądach i prokuraturze. Już prawie mija dwa miesiące. Bardzo uprzejmie proszę ministra sprawiedliwości, żeby zaczął to robić, bo naprawdę jest to problem. Ma pół roku na to – oceniła ta legendarna działaczka NSZZ „Solidarność”.

 

Słowa Romaszewskiej spotkały się ze lawiną obelg, które są publikowane na różnych portalach, tzw.”prawicowych”. Podobnie do hejtu skierowanego pod adresem przewodniczącego KPN-NIEZŁOMNI, treść komentarzy obrzucających błotem Zofię Romaszewską wskazuje, że wśród autorów znajdują się osoby, które są zwolennikami „obozu dobrej zmiany”!

 

Uważam, że należy dyskutować. Przed nami referendum konsultacyjne w sprawie Konstytucji RP. Gdyby się okazało, że Polacy opowiadają się za zmianą Ustawy Zasadniczej … to przecież może powstać konieczność nowelizacji, np. ustaw o SN czy KRS. Z mojej perspektywy ważnym jest, aby te ustawy miały wpisany czytelny zakaz pełnienia funkcji sędziów dla tych, którzy czynnie uczestniczyli w represjonowaniu opozycji w czasach PRL. Prezydenckie projekty otwierają debatę, której styl, poziom nie może sprowadzać się do ohydnego opluwania np. tych, którzy chcą szerszych zmian, nieco inaczej skonstruowanych. Nieodpowiedzialne ataki mogą w efekcie doprowadzić do powrotu do władzy PO czy prezydentury Donalda Tuska – kwituje Adam Słomka.

 

Reasumując. Niektórzy dali się uwikłać nieświadomie w prowadzenie jakiejś fatalnej hejterskiej kampanii. Bohaterem części wyborów PiS stał się Zbigniew Ziobro, który dzielił już partię Jarosława Kaczyńskiego. „Wrogiem” stał się Prezydent RP Andrzej Duda, który wytyka jedynie większości parlamentarnej „niedoróbki ustawowe”. Tyle, że Andrzej Duda był do czasu wyboru na Głowę Państwa, politykiem lojalnym wobec PiS … Pozostaje niesmak, że cały tzw. prawicowy „hejt” współgra z głosem Obywateli RP czy KOD-u. Chyba nie o to chodzi, prawda?

 

 

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 

 

 

 

 

Komentarze są zamknięte