ZUS dla firm – „Tydzień Przedsiębiorcy”. ZUS Opole zaprasza na szkolenia

Autor Obywatelski

Jak poradzić sobie z długiem w ZUS, rewolucyjne zmiany w opłacaniu składek czyli e-Składka i elektroniczne zwolnienia lekarskie. To tylko niektóre zagadnienia tegorocznej edycji „Tygodnia Przedsiębiorcy”. Wydarzenie już wkrótce, ale na seminaria i szkolenia można zapisywać się już teraz. Opolski ZUS organizuje „Tydzień Przedsiębiorcy” między 11 a 15 września. Na firmy i przedsiębiorców z regionu czeka bogata oferta bezpłatnych szkoleń i seminariów.  Już teraz warto zapoznać się propozycjami, wybrać optymalne szkolenie i się zapisać.
– W ramach szkolenia „e-Składka” – nowy wymiar rozliczeń, nasi eksperci wytłumaczą co zmieni się w opłacaniu składek już od stycznia. Zmiany będą spore, bo każdy płatnik będzie mieć od nowego roku indywidualny numer rachunku składkowego. Pracownicy ZUS wyjaśnią, jak to wpłynie na comiesięczne rozliczenia z ZUS – zachęca Sebastian Szczurek (na zdjęciu), regionalny rzecznik prasowy.
W ramach szkolenia „ABC przedsiębiorcy” ZUS wskaże, jak radzić sobie z zadłużeniem oraz jak bezpiecznie upoważnić osobę

spoza firmy (np. z biura rachunkowego) do kontaktu z ZUS w imieniu przedsiębiorcy. Będzie można dowiedzieć się też, o co chodzi w najpopularniejszych oszustwach ubezpieczeniowych: fikcyjnych umowach o pracę, pozornym przenoszeniu firmy za granicę, zaniżaniu składki wypadkowej czy źle rozumianym outsourcingu pracowniczym.

– Od lipca przyszłego roku elektroniczne zwolnienia lekarskie staną się standardem. Dlatego przygotowaliśmy szkolenie z zakresu obsługi e-ZLA w firmie. Mamy też coś dla pracodawców, którzy sami wypłacają zasiłki chorobowe i macierzyńskie. Wyjaśnimy, jak ustalać prawo do zasiłków i ich wysokość oraz jak je rozliczać w dokumentach dla ZUS – podkreśla Radosław Siczewski, naczelnik w opolskim oddziale ZUS.

Przedsiębiorcom wysyłającym pracowników za granicę – w ramach szkolenia „Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego” – przybliżona zostanie kwestia wydawania zaświadczeń A1 oraz zasad wysyłania za granicę pracowników do krajów

Unii Europejskiej. Ten temat powinien zainteresować firmy z województwa, bo opolski oddział ZUS jest w krajowej czołówce wydawania zaświadczeń dla migrujących pracowników.
W harmonogramie „Tygodnia Przedsiębiorcy” uwzględniono też coś specjalnego dla osób, które dopiero wchodzą na ścieżkę własnego biznesu. Szkolenie „Pakiet nowego przedsiębiorcy” pozwoli dowiedzieć się od podstaw, jak opłacać i rozliczać składki. Będzie mowa o nowych rozwiązaniach: e-Składce i e-ZLA.
Szczegółowy harmonogram szkoleń opolskiego „Tygodnia Przedsiębiorcy”, w tym informacje o zapisach znajdują się na www.zus.pl, w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Sebastian Szczurek ZUS Opole

foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte