Kędzierzyn-Koźle: z szerokopasmowej drogi wąska uliczka osiedlowa!!! Czasy pochodów minęły

Autor Obywatelski

Od półtorej miesiąca staramy się uzyskać odpowiedź od starostwa i zarządu dróg powiatowych dotyczącą zakresu remontu ulicy Wojska Polskiego. Dokumentacji najpierw nie było a teraz PZD nie ma zamiaru nam jej udostępniać z uwagi na toczące się prace.Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić was do indywidualnego składania uwag dotyczących przebudowy tej ulicy. Albo bezpośrednio do ZDP albo starostwa albo przez nas. W teorii wnioski można składać do końca lipca, jednak sugerujemy pośpiech z uwagi na to, że mogą zostać nieuwzględnione.
Według nas ulica Wojska Polskiego powinna zostać całkowicie przebudowana, czyniąc z szerokopasmowej drogi osiedlową ulicę z rozbudowanym deptakiem. Czasy demonstracji pierwszomajowych minęły bezpowrotnie, powstała obwodnica, a mieszkańcy notorycznie przechodzą w niedozwolonych miejscach co skutkuje częstymi akcjami policji wymierzonymi w pieszych.
To nadal jedno z głównych miejsc spotkań, zakupów i spacerów. Gromadzące się tłumy seniorów szukających cienia od lejącego się z nieba żaru pod kilkoma ocalałymi drzewami sugeruje budowę zielonych osłon. Coś w stylu: pergoli, zielonych murów czy sztucznych dachów. Natomiast sposobem na pieszych powinna być rozbudowa przejść aby mogli się spokojnie przemieszczać pomiędzy jednym a drugim sklepem bez narażania się na niebezpieczny kontakt z samochodem.
Rozumiemy potrzeby kierowców jednak determinowanie przebudowy z ich punktu widzenia aby w godzinie szczytu mogli przejechać w korku tą arterią nie powinno być kluczowym elementem koncepcji przebudowy tej ulicy. Do tranzytu niech posłuży obwodnica. Natomiast na Wojska Polskiego powinno się przyjeżdżać co najwyżej na zakupy.

Warto dodać, że o plany przebudowy ulicy Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu pytał też radny miejski Michał Nowak. Jego pytania pozostały także bez odpowiedzi.

Fundacja Wiedzieć Więcej

oprac. WuEs

 

Komentarze są zamknięte