Biuro prasowe Decezji Opolskiej zaprasza na Święto Młodzieży i Pielgrzymkę Motocyklistów

Autor Obywatelski

Zapowiedzi wydarzeń na pierwsze tygodnie wakacji w Diecezji Opolskiej są bardzo bogate. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zapowiadanych imprezach.

1. Święto Młodzieży na Górze św. Anny. W dniach 17-22 lipca na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży: okazja do modlitwy, świadectwa oraz spotkania z ciekawymi gośćmi, stanowiącymi dla młodego człowieka autorytet. W Święcie Młodzieży można wziąć udział na wiele różnych sposobów. O programie, sposobie zapisu i innych ciekawostkach można dowiedzieć się ze strony www.swietomlodziezy.com

2. Odpust św. Anny w Oleśnie. Duszpasterze parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie serdecznie zapraszają na doroczny odpust ku czci św. Anny, który obchodzony będzie w dniach 29-31 lipca br. w kościele św. Anny w Oleśnie. Szczegółowy program na plakacie w załączniku 1.

3. Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. odbędzie się XV Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. O godz. 9.00 uczestnicy zbierają się w Grocie Lurdzkiej, zaś o godz. 11.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Metropolita Górnośląski, ks. arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy św. będzie okazja do poświęcenia motocykli. Plakat-zaproszenie w załączniku 2.

4. Obchody rocznicy Światowych Dni Młodzieży odwołane.Ks. Łukasz Knieć wraz ze współpracownikami z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przekazuje informację, że w związku z małą liczbą młodzieży zapisaną na spotkanie “Rok po Światowych Dniach Młodzieży” spotkanie zostaje odwołane.

5. Apel Biskupa Opolskiego o pomoc dla ofiar kataklizmu w Landzmierzu. W załączniku 3 zamieszczam Apel Biskupa Opolskiego kierowany do diecezjan o wsparcie dla ofiar kataklizmu w Landzmierzu w parafii Cisek. Zbiórka zostanie przeprowadzona w niedzielę 23 lipca.

Łączę wyrazy szacunku,
Hanna Honisz
Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte