Kędzierzyn-Koźle: Sabina Nowosielska grozi Ewie Buzo-Dziedzic czyli władza kontra społeczeństwo

Autor Obywatelski

Sabina Nowosielska

Ewa Buzo-Dziedzic

Wszystko wskazuje na to, że sprawy związane z kozielskim Portem mogą skończyć się pierwszym procesem sądowym. Mniemamy, że takich procesów może być więcej, ale do rzeczy. Jak ujawnił portal www.kknews.pl, prezydenta Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, zagroziła pozwem sądowym przewodniczącej Rady Osiedla Kłodnica Ewie Buzo-Dziedzic, za o słowa, w piśmie skierowanym przez Radę Osiedla Kłodnica do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Opolu.

WWW.kknews.pl pisze: „Składając uwagi do raportu oddziaływania na środowisko inwestycji w kozielskim porcie, oprócz wielu wniosków użyto m.in. takiego sformułowania: „Natomiast dodatkowo lokalna władza jaką są Prezydenci Miasta Kędzierzyna-Koźla wprowadzili w błąd miejscowe społeczeństwo informując o rzekomo planowanej budowie mostu przez Kanał Gliwicki oraz budowie obwodnicy mającej na celu ominięcie ulicy Kłodnickiej i skierowanie strumienia transportu autocystern poza centrum miasta Kędzierzyna-Koźle (…) Nie ulega wątpliwości, że takie działanie władz miasta miały na celu zdezorientowanie społeczeństwa i nie wykazanie zagrożeń z tytułu budowy terminala.”

My także potwierdzamy, że władze Kędzierzyna-Koźla z Sabiną Nowosielską na czele, prowadząc swoistą grę informacyjną, zataiły część informacji i cichcem przeprowadziły operację sprzedaży portu. Transparentności trudno się tu doszukać.

www.kknews.pl pisze dalej: „Władze miasta uważają że nie jest to prawdą gdyż, 28 lutego na spotkaniu w Kłodnicy wyraźnie została wypowiedziana i wyjaśniona kwestia, która niepokoiła mieszkańców, a dotycząca zwiększonego ruchu samochodów po wybudowaniu w porcie terminala produktów płynnych: – „Pan Maruszczak nawiąże do słów pana prezesa i powie ale króciutko, bo to jest na razie bardzo pierwotny, wstępny plan, żeby pokazać nad czym pracujemy. Nad alternatywną równoległą drogą.” – prezydent Sabina Nowosielska. Słowa te mogą dziwić, bo w piśmie skierowanym do rady osiedla jest zawarte stwierdzenie, że prezydent „wcale nie odnosiła się do kwestii drogi i mostu przez Kanał Gliwicki”.

I dalej kknews.pl: Prezydent Maruszczak wyjaśniał zatem budowę łącznika ul. Elewatorowej z ul. Kłodnicką a następnie poruszył temat drogi alternatywnej mającej odciążyć ruch autocystern w Kłodnicy: – „Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje przerzucić ciąg ulicy wojewódzkiej za ciąg budynków, równolegle do ul. Kłodnickiej. Za ciągiem budynków ma być zrobiona dodatkowa przeprawa na Kanale Gliwickim i ciąg drogi wojewódzkiej ma biec przez tory, koło szkoły i wylatywać w okolice ul. Dunikowskiego.”

Przypomnijmy, że całe zajście miało miejsce 28 lutego bieżącego roku.  Tylko, że nikt takich planów w Zarządzie Dróg Wojewódzkich nie miał.

Chcielibyśmy wierzyć, że cała operacja pt. sprzedaż Portu była correct a inwestycja zostanie przeprowadzona tak, jak przedstawia to spółka Kędzierzyńsko-Kozielskie Terminale. Zastanawia nas także nagłość decyzji pani prezydenty o procesie, którym straszy rezolutną panią Ewę Buzo-Dziedzic, przewodniczącą rady osiedla Kłodnica. Pani Prezydent!!! Po sześciu miesiącacach od wydarzeń lutowych, nagle przyszła refleksja????

Wiktor Sobierajski

P.S. Próbowałem skontaktować się z redaktorem Witoldem Florczakiem z kknews.pl, ale jego aparat nie przyjmuje rozmów przychodzących.

Komentarze są zamknięte