W niedzielę 18 czerwca rusza „Gol nad Odrą”

Autor Obywatelski

Już w najbliższą niedzielę 18 czerwca 2017 r., na stadionie miejskim przy ulicy Chrobrego w Kędzierzynie-Koźlu rozegrana zostanie II edycja Turnieju pod hasłem „Gol nad Odrą” Turniej rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych: roczniki 2004, 2006 i 2010. początek zmagań o godzinie 9.00.W turnieju uczestniczyć mogą chłopcy i dziewczęta – rocznik 2004 i młodsi. Oficjalne rozpoczęcie turnieju o godzinie 9:00. Zespoły występują w składach 6 osobowych (5 zawodników w polu + bramkarz). Drużyna składa się z 12 zawodników oraz 1 trenera (opiekuna). W turnieju weźmie udział po 8 drużyn w każdej kategorii wiekowe. Mecze będą rozgrywane w systemie każdy z każdym. Czas gry: 1×18 minut. Mecze rozgrywamy piłką nr 4. Mecze rozgrywane będą równolegle na 4 boiskach. Bramki  o wymiarach 5m x 2m. Trener (opiekun) drużyny zgłoszonej do turnieju stawia się na 30 minut przed rozpoczęciem zawodów w sekretariacie klubu na odprawie. Zawodnicy muszą posiadać te same numery na koszulkach na czas trwania turnieju.

Zasady punktacji:

a) za zwycięstwo drużyna otrzymuje – 3pkt., b) za remis drużyna otrzymuje – 1pkt., c) za przegraną drużyna otrzymuje – 0pkt. O kolejności zespołów decyduje: a) ilość zdobytych punktów, b) przy równej ilości punktów decydują punkty zdobyte między zainteresowanymi zespołami, c) seria po 3 rzuty karne. Przepis o spalonym nie obowiązuje.

Piłka zagrana do swojego bramkarza nie może być złapana w ręce, tylko wybita nogą lub głową. W przeciwnym wypadku drużyna przeciwna otrzymuje rzut wolny pośredni z linii pola bramkowego. Auty wykonywane są poprzez zagranie piłki nogą do zawodnika. Zawodnikom nie wolno samodzielnie wprowadzić piłki nogą. Zagranie piłki do wysokości kolan. Odległość przeciwnika w momencie wykonywania autu musi wynosić minimum 3 metry. Rzuty rożne wykonuje się z narożnika boiska. Odległość przeciwnika w momencie wykonywania rzutu rożnego musi wynosić minimum 3 metry. Wznowienie gry przez bramkarza następuje poprzez rzut ręką lub wykop piłki nogą. Za przewinienia w grze stosuje się kary wychowawcze w zależności od rodzaju wykroczenia na 2 lub 3 minuty, a także do końca meczu. Jeżeli drużyna gra w osłabieniu, to w przypadku utraty bramki, ukarany zawodnik wraca do gry. Zawodnicy powinni posiadać ochraniacze. W sprawach nieuwzględnionych w niniejszym regulaminie, które wynikły w trakcie turnieju, decydować będzie Organizator Turnieju.

Organizator nie zapewnia ubezpieczenia NW w trakcie turnieju. Zawodnik uczestniczący w turnieju ma obowiązek posiadać ubezpieczenie w klubie, który reprezentuje w trakcie rozgrywek. Za zagubione lub skradzione przedmioty w trakcie turnieju organizator nie odpowiada.

Wszystkim uczestnikom zawodów życzymy dobrej zabawy i udanego startu. A wszystkich kibiców piłki nożnej zapraszamy do kibicowania. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły redakcje ngopole.pl, TVP 3 Opole i Nowej Gazety Lokalnej.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte