Bieg Nyski: rywalizację zdominowali Kenijczycy

Autor Obywatelski

Za nami V edycja Biegu Nyskiego. Mimo żaru lejącego się z nieba rywalizację ukończyło ponad 620 biegaczy! Uczestnicy mieli do wyboru dystans 10 km lub o połowę krótszy. Trasa biegu wiodła przez centrum naszego miasta.
Aura w tym roku nie sprzyjała biegaczom. Upał dawał sie we znaki nie tylko uczestnikom biegu, ale także kibicom, którzy licznie zjawili się na trasie by wspierać głośnym dopingiem biegaczy. Nieco ochłody przynosiły kurtyny wodne rozstawione na trasie

przez organizatorów. Jednak pomimo upału, frekwencja na starcie biegu była wysoka. Tuż po 15 sygnał do startu głośnym wystrzałem dało Bractwo Kurkowe.

Rywalizację w tym roku zdominowali Kenijczycy, którzy ustrzelili dublet w rywalizacji mężczyzn na 10 km. Kibire Moses Kipruto i Komon Moses Masai pokonali ten dystans w czasie niespełna 33 minut. Trzecie miejsce na podium wywalczył nysianin, Paweł Matner. Także wśród kobiet prym wiodły Afrykanki. Zwycięzyła Kenijka Jepkurui Gladys Biwott, natomiast trzecie miejsce zajęła jej rodaczka Jepkosgei Hellen Kimutai. Kenijki na podium rozdzieliła Czeszka Eva Filipiová. W rywalizacji na 5 km najlepszy był Jarosław Kołodziejczyk, zaś wśród kobiet triumfowała Anita Hołubowicz.