ZJAZD DUŻYCH RODZIN W NYSIE CORAZ BLIŻEJ

Autor Obywatelski

Już za miesiąc Nysa stanie się polską stolicą rodzin. W dniach od 16 – 18 czerwca nasze miasto będzie gospodarzem prestiżowego Zjazdu Dużych Rodzin. Zjazd to doskonała okazja do promocji Nysy, ze względu na dużą liczbę uczestników z wielu zakątków Polski oraz znaczące zainteresowanie mediów.Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto, które zostało ustanowione przez ONZ 20 września 1993 roku i od tamtej pory obchodzone jest przez kraje Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. Nysa w swojej polityce szczególny nacisk kładzie właśnie na wspieranie rodzin. Działania te zostały zauważone i docenione także poza granicami naszego regionu. Już w czerwcu nasze miasto będzie gościć uczestników V Zjazdu Dużych Rodzin.

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zapraszane są rodziny wielodzietne. Organizatorami są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz miasto, w którym odbywa się Zjazd. Nysa przygotowała masę atrakcji dla uczestników tego prestiżowego wydarzenia. Goście będą mieli możliwość zwiedzania naszego miasta z przewodnikiem. Wezmą także udział w licznych warsztatach rozwojowych dla rodzin oraz koncertach znanych i lubianych artystów. Nie zabraknie wszelkiej maści aktywności, a boiska i sale gimnastyczne szkół w centrum Nysy staną się polem rozgrywek sportowych w wielu dyscyplinach. Momentem kulminacyjnym będzie spotkanie integracyjne mieszkańców miasta oraz gości Zjazdu na Stadionie Miejskim.

Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w obszarze polityki rodzinnej i tworzenie pozytywnego obrazu dużej rodziny. Zjazd to także doskonała okazja do promocji miasta gospodarza – w wydarzeniu wezmą bowiem udział goście z całej Polski. Dodajmy, że Zjazd Dużych Rodzin w Nysie objął honorowym patronatem prezydent RP, Andrzej Duda.

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej
Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy
Urząd Miejski w Nysie

Komentarze są zamknięte