Wernisaż wystawy prezentującej zabytki wydobyte podczas prac archeologicznych przy budowie obwodnicy Nysy

Autor Obywatelski

Kliknij, by powiększyć

Podczas zbliżającej się do szczęśliwego finału budowy obwodnicy Nysy, jak zwykle przy dużych inwestycjach drogowych, przeprowadzane były prace archeologiczne. Najpierw rozpoznawcze, a następnie sondażowe, a na końcu wykopaliskowe na 10 stanowiskach.

W efekcie tych prac, prowadzonych na około 750 arach znajdujących się na trasie obwodnicy, odnaleziono i wydobyto z ziemi ponad półtora tysiąca obiektów. Były to pozostałości po trzech pradziejowych osadach, które znajdowały się w okolicach obecnej Nysy w początkach naszej ery i we wczesnym średniowieczu.

Najbardziej interesujące i najcenniejsze eksponaty odnalezione przez archeologów przy budowie obwodnicy będą zaprezentowane szerszej publiczności na specjalnej wystawie, jaka jeszcze przed otwarciem obwodnicy zostanie udostępniona w Muzeum Powiatowym w Nysie (ul. Biskupa Jarosława 11). Organizatorem wystawy jest generalny wykonawca budowy obwodnicy – Mota Engil Central Europe wspólnie z opolskim Oddziałem GDDKiA oraz nyskim muzeum.

Wystawę pod tytułem _„HISTORIA JEST WOKÓŁ NAS. POZNAJ JĄ!”_ będzie można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie od połowy maja (otwarcie w czasie „Nocy Muzeów” w dniu 13 maja 2017 roku) do sierpnia’17.

Poniżej filmowa zapowiedź wystawy. Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Powiatowego w Nysie.

Wernisaż odbędzie się w Muzeum Powiatowym w Nysie

w najbliższą sobotę (13 maja 2017 r.) o godzinie 19.00

Wiadomość od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, generalnego wykonawcy – firmy Mota Engil Central Europe – oraz Muzeum Powiatowego w Nysie

Komentarze są zamknięte