N pyta PO o Kościół i zw. partnerskie, Dwukrotnie mniej na marszu niż rok temu, TVP pokazuje policyjny monitoring

Niezależna Gazeta Obywatelska

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA 300POLITYKI: Sejm o KRS, Macierewiczu i pigułce dzień po, Szydło w Chinach, aktualizacja ratingu przez Moody’s.

— W TYM TYGODNIU MOŻLIWE WETO PAD WS USTAWY “APTEKA DLA APTEKARZA” – piszemy na 300: “W ciągu najbliższych kilku dni prezydent Duda powinien ogłosić swoją decyzję ws ustawy “Apteka dla aptekarza”. Senat nie wniósł poprawek 21 kwietnia, więc teoretycznie termin upływa w nadchodzącym tygodniu, ale liczy się data wpływu do Kancelarii Prezydenta – w praktyce termin może upłynąć dopiero w kolejnym tygodniu. Nieoficjalnie mówi się, że PAD może zawetować ustawę”.

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Łapiński o nowym szefie biura prasowego Dudy, odpowiada na pytanie o krytykę PiS, Petru o podniesieniu wieku emerytalnego i terminie konwencji Nowoczesnej, “Tuskowi chodzi o własną karierę“ – wywiad z premier Szydło w DoRze, “Wprost” spekuluje o starcie Tuska w wyborach prezydenckich, zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego z wędką. http://300polityka.pl/live/2017/05/07/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PO WCZORAJSZYM MARSZU WOLNOŚCI W WARSZAWIE OPOZYCJA MÓWI O ZJEDNOCZENIU I NIE WYKLUCZA WSPÓLNEJ LISTY WYBORCZEJ – zapowiedź: Ale już wiadomo, że o porozumienie będzie trudno, zwłaszcza między PO a Nowoczesną.

— TA WYPOWIEDŹ MA WYRAŹNEGO ADRESATA, A DZISIEJSZE SPOTKANIE MOŻNA UZNAĆ ZA ODPOWIEDŹ NA WCZORAJSZY MARSZ ORGANIZOWANY PRZEZ PLATFORMĘ – Grzegorz Kępka o europejskiej konwencji Nowoczesnej i słowach Ryszarda Petru, że nie zgodzą się na 13. emeryturę.

— PETRU NA MARSZU WOLNOŚCI BYŁ DOPIERO 18. MÓWCĄ, A WYSTĄPIŁO 21 – Kępka dalej: Grzegorz Schetyna mówił trzy razy.

— KATARZYNA LUBNAUER: Nie należy się obrażać w polityce. Należy wtedy, kiedy to możliwe, współdziałać, jeżeli możemy powstrzymać PiS.

— WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ: Tam, gdzie wybieramy jedną osobę, właśnie gospodarcza gminy, tam można szukać wspólnych kandydatów. W sejmikach, powiatach idziemy pod własnym szyldem.

— W TYM PRZYPADKU O POROZUMIENIE ŁATWIEJ, BO LUDOWCY MAJĄ POPARCIE W MNIEJSZYCH MIEJSCOWOŚCIACH, A PLATFORMA RACZEJ W DUŻYCH MIASTACH – Kępka.

— GORZEJ O WSPÓLNY JĘZYK Z NOWOCZESNĄ, KTÓRA WALCZY O TEN SAM ELEKTORAT – Kępka dalej.

— RYSZARD PETRU: To nie jest ten moment, aby takie decyzje podejmować, a na pewno potrzebna będzie współpraca i koordynacja działań.

— ROK TEMU TO NOWOCZESNA PROPONOWAŁA KOALICJĘ, ALE WTEDY PARTIA RYSZARDA PETRU MIAŁA W SONDAŻACH PRZEWAGĘ NAD PLATFORMĄ – Kępka: Dziś wyraźnie przegrywa.

— LUBNAUER: W tej chwili Platforma jest trochę napompowana swoimi sondażami.

— NOWOCZESNA NIE ODRZUCA JEDNAK WSPÓŁPRACY – Kępka: Mówi o wspólnym minimum programowym, by razem walczyć z PiS.

— PATRYK JAKI: Z naszej perspektywy to trochę kabaret i groteska.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI – PRZYNAJMNIEJ NA OPUBLIKOWANYM DZIŚ ZDJĘCIU – TEŻ NIE WYDAJE SIĘ PRZEJĘTY PLANOWANĄ KOALICJĄ CZY WCZORAJSZYM MARSZEM WOLNOŚCI – Kępka.

— NAWET BIORĄC POD UWAGĘ TE DOŚĆ OPTYMISTYCZNE SZACUNKI ORGANIZATORÓW, TO PONAD DWUKROTNIE MNIEJ, NIŻ RATUSZ SZACOWAŁ ROK TEMU – Kępka dalej.

— KOLEJNE MANIFESTACJE JESZCZE W TYM MIESIĄCU – Kępka: Tym razem to będą rodzice sprzeciwiający się reformie edukacji.

*****

FAKTY TVN

— PRÓBA SIŁ, TEST AMBICJI – zapowiedź: To hasło dobrze brzmi na wiecu czy manifestacji. Gorzej, jak trzeba usiąść i ustalić zasady gry. Grzegorz Schetyna zaproponował wspólne listy opozycji w wyborach samorządowych, parlamentarnych, europejskich i prezydenckich. A to oznacza dzielenie miejsc, próbę sił i test ambicji.

— W TAKICH OKOLICZNOŚCIACH DEKLARACJE UZYSKUJĄ POWSZECHNĄ AKCEPTACJĘ UCZESTNIKÓW, DLATEGO POLITYCY OPOZYCJI ZAPOWIADALI WSPÓŁPRACĘ – Dariusz Prosiecki.

— LIDER PO NIE PRECYZUJE KTÓRE UGRUPOWANIA WIDZIAŁBY W ANTYRZĄDOWEJ KOALICJI – Prosiecki.

— TO W TEJ CHWILI NAJWAŻNIEJSZE WYBORY, BO PIS MOŻE PRZEJĄĆ PAŃSTWO – Bartosz Arłukowicz.

— PSL WOLI START POD WŁASNYM SZYLDEM – Prosiecki.

— MOŻEMY SZUKAĆ WSPÓLNYCH KANDYDATÓW NA WÓJTÓW, BURMISTRZÓW, PREZYDENTÓW – Kosiniak.

— NOWOCZESNA NIE WYKLUCZA, ALE STAWIA WARUNKI – Prosiecki.

— PRZECIWSTAWIAMY SIĘ POPULIZMOWI, ROZDAWNICTWU, 13. EMERYTURZE – Ryszard Petru.

— CO PO SĄDZI O ROZDZIALE KOŚCIOŁA OD PAŃSTWA, CZY MAJĄ ZAMIAR W KOŃCU WPROWADZIĆ ZWIĄZKI PARTNERSKIE – Katarzyna Lubnauer.

— TO MARZENIE SCHETYNY O SYSTEMIE DWUPARTYJNYM W POLSCE – Włodzimierz Czarzasty.

— NA TĘ CHWILĘ TO MAŁO REALNE, JEDNA LISTA MOGŁABY POWSTAĆ W WYPADKU ZMIANY ORDYNACJI I PODNIESIENIA PROGÓW – konkluzja Prosieckiego.

— TO RODZAJ ANKIETY – zapowiedź: W referendum zaproponowanym przez prezydenta Dudę chodzi o rodzaj sondażu, w którym Polacy mieliby wypowiedzieć się na temat przyszłego ustroju państwa. Wiemy więcej na temat pytań, które miałyby paść. Andrzej Duda chce zadać ich nawet kilkanaście. Ilu Polaków zechce odpowiedzieć?

— WYPOWIEDŹ PAD Z WYWIADU DLA RDC.

— MOŻE BYĆ DO KILKUNASTU PYTAŃ – Mucha.

— RODZAJ REFERENDUM PRZED REFERENDUM – Płuska.

— NIEPRZEMYŚLENIE KONCEPCJI OKAZUJE TO, ŻE REFERENDUM POWINNO SIĘ ODBYWAĆ PO UCHWALENIU KONSTYTUCJI – Paweł Rabiej.

— PYTANIA SAME WYWOŁUJĄ PYTANIA, CZY REFERENDUM BĘDZIE WIĄŻĄCE I CZY NIE ZA DUŻO TYCH PYTAŃ – Paweł Płuska.

— MOŻNA SOBIE WYOBRAZIĆ PYTANIA PROSTE, ZEROJEDYNKOWE, TAK, NIE – Jarosław Sellin.

— SZANUJEMY INICJATYWĘ, CZEKAMY NA KONKRETY – Michał Dworczyk.

— TO ZABIEG PR-OWSKI, CHCE OKAZAĆ, ŻE ROZMAWIA Z POLAKAMI – Borys Budka.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— ZBRODNIA SB NA STANISŁAWIE PYJASIE BEZ KARY.

— PREZYDENT W ETIOPII W RAMACH AKTYWNEJ DYPLOMACJI EKONOMICZNEJ.

— MARSZ WIZERUNKOWĄ PORAŻKĄ PLATFORMY – belka.

— BRAK SUKCESU MIMO OGROMNYCH WYDATKÓW – zapowiedź: Kampania w mediach i na ulicach, kolportaż ulotek i zapewniony dojazd do stolicy z najdalszych zakątków kraju. Tak Platforma Obywatelska przygotowała wczorajszy Marsz Wolności. Mimo ogromnych wydatków i oczekiwań, manifestacja nie zakończyła się frekwencyjnym sukcesem. A to z kolei może mieć wpływ na wizerunek partii.

— TO MIAŁ WIDOCZNY DOWÓD POTĘGI PLATFORMY – Jarosław Olechowski.

— SĄ NAS DZIESIĄTKI TYSIĘCY – okrzyki przez prowadzących.

— RATUSZ RZĄDZONY PRZEZ HGW PODAJE MOCNO ZAWYŻONE ZD POLICJI DANE, ZDJĘCIA Z MONITORINGU Z WIĘKSZĄ PERSPEKTYWĄ POKAZUJĄ, ŻE POMIĘDZY DEMONSTRANTAMI BYŁO DUŻO PRZESTRZENI A PLACE NIE BYŁY W CAŁOŚCI ZAJĘTE – Olechowski.

— WG. TVP W DEMONSTRACJI WZIĘŁO UDZIAŁ 15 TYS.

— WPIS GW, ŻE JEST 7-10 TYS. DEMONSTRANTOW.

— WALCZĄC O FREKWENCJĘ, PARTIE PRZYWIOZŁY DZIAŁACZY – Olechowski.

— DO MASOWEGO UDZIAŁU W MARSZU NIE ZACHĘCIŁ TAKŻE BOGATY PROGRAM ARTYSTYCZNY – Olechowski.

— MÓWI SIĘ O 2 MLN WYDANYCH PRZEZ PLATFORMĘ NA REKLAMĘ – Marcin Horała.

— POLITYCY PO UNIKALI INFORMACJI ILE WYDALI NA ORGANIZACJĘ MARSZU, ODSYŁAJĄ DO SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO JAKIE ZA ROK UPUBLICZNI PKW – Olechowski.

— TAM ZNAJDZIECIE PAŃSTWO ROZLICZENIE CO DO ZŁOTÓWKI – Borys Budka.

— MARSZ POPRZEDZAŁA ZMASOWANA KAMPANIA REKLAMOWA, DO UDZIAŁU ZACHĘCALI CELEBRYCI, BRALI W NIM UDZIAŁ ZNANI DZIENNIKARZE, ORGANIZATORÓW WSPIERAŁY ZAPRZYJAŹNIONE MEDIA, PO ZAINWESTOWAŁA NAWET WE WŁASNĄ RELACJĘ TV Z PROTESTU, NIC DZIWNEGO, ŻE O ZAPEWNIA, ŻE MARSZ BYŁ SUKCESEM – Olechowski.

— NIE PRZYSZLI PO TO, ŻEBY KRZYCZEĆ TYLKO W SPOSÓB KULTURALNY PRZEDSTAWIĆ POGLĄDY – Marcin Kierwiński.

— TO SĄ ŚMIECI, NIE ROZMAWIAJ Z NIMI – jeden z uczestników do drugiego o rozmowie z TVP.

— NIE UDAŁO SIĘ ZREALIZOWAĆ CELU POLITYCZNEGO MARSZU OGŁOSZONEGO PRZEZ SCHETYNĘ, NIE BĘDZIE WSPÓLNYCH LIST – Olechowski.

— PROGRAM PO WCIĄŻ NIEZNANY – BELKA.

— FRAGMENT SPOTU PIS – “UREALNIĆ”.

— NIE USŁYSZELIŚMY ŻADNYCH NOWYCH ZAPOWIEDZI – Ewa Bugała.

— PO SPRÓBUJE ODWRÓCIĆ PROGRAM 500+, SUGERUJE PODWYŻSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO, CO NAZYWA UREALNIENIEM, KWESTIONUJE TWARDE STANOWISKO RZĄDU WS UCHODŹCÓW – Bugała.

— MATERIAŁ PRZEPLATANY WYPOWIEDZIAMI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, WYPOWIEDZIAMI POLITYKÓW PO ZE SPOTU PIS I KOMENTARZAMI STANISŁAWA JANECKIEGO.

— POLICJA ZADBAŁA O BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW MARSZU PO – Bugała.

— CHOĆ PO JEST W OPOZYCJI TO JEJ POLITYCY WIDZĄ SIĘ W UPRZYWILEJOWANEJ ROLI – TWEETY POLITYKÓW PO O ROZLICZENIU DZIENNIKARZY TVP.

— WYPOWIEDŹ JOANNY MUCHY, ŻE “PRZEGŁOSOWYWANIE WIĘKSZOŚCIOWE TO BOLSZEWIZM”.

— CHOĆ NIE POZNALIŚMY PROGRAMU, DOWIEDZIELIŚMY SIĘ JAKIE STANDARDY DEMOKRACJI I WOLNOŚCI PANOWAŁYBY ZA RZĄDÓW PO – Bugała.

— NOWA FALA IMIGRANTÓW DOCIERA DO EUROPY NA MORZU.

Obraz dnia wg 300polityka.pl

Komentarze są zamknięte