E-sportowcy z ZSTiO Kędzierzyn-Koźle znów wśród najlepszych w kraju

Autor Obywatelski

Duży sukces odnieśli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu na rozegranych w Kielcach Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas E-Sportowych „School Challenge”.
We wrześniu 2015 roku ZSTiO jako pierwsza szkoła w Polsce wprowadziła dodatkowe zajęcia z e-sportu. Okazało się, że e-sport jest tak popularny wśród młodych ludzi, że rok później już 17 szkół w kraju utworzyło profil e-sportowy i powstają kolejne.

W Kielcach drużyna Adversa Esports z kl. II wspierana przez zawodnika z kl. III EL zwyciężyła w turnieju Counter Strike: Global Offensive (drużyna z kl. I zajęła 3 miejsce w grupie). Natomiast drużyna Team Solo Jungle z kl. I wspierana przez zawodnika z kl. III INF wygrała turniej League of Legends. Nasi zawodnicy rywalizowali m.in. z drużynami z Kielc, Morąga, Krakowa, Piekar Śląskich, Jaworzna. Trenerem zawodników z ZSTiO jest Kamil „Hope” Tarka. Opiekunami drużyn podczas Mistrzostw byli p. W. Świder i p. P. Skuza.

Podczas treningów młodzież uczy się taktyki, współdziałania w grupie, opracowuje strategie. Jednocześnie jako przyszli informatycy musi znać się na konfigurowaniu i administrowaniu sieciami komputerowymi, na postawieniu serwera, czy też zbudowaniu strony internetowej. Najważniejsze, by pomyślnie zdać egzaminy zawodowe i uzyskać tytuł technika.

Środki na zajęcia e-sportowe realizowane w ramach innowacji pochodzą z budżetu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Młodzi zawodnicy przygotowują się już do kolejnych turniejów. 13-14 maja ZSTiO organizuje finał turnieju „K-K Tournament” w CS GO i LoLa. Środki finansowe na nagrody pochodzą z budżetu Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Oprac. AL

Komentarze są zamknięte