17 mln zł czeka na chętnych do uruchomienia żłobków

Autor Obywatelski

Województwo opolskie przeznaczyło 17 mln zł dla chętnych do inwestycji w infrastrukturę społeczną – poinformował marszałek Andrzej Buła. Pieniądze z naboru mogą być wykorzystane np. na tworzenie żłobków lub klubów dziecięcych.Najnowszy nabór Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki dotyczy tzw. inwestycji w infrastrukturę społeczną. Można w nim dostać dofinansowanie na inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie miejsc, które przyczynią się do rozwoju usług opieki nad dziećmi do lat trzech, czyli np. żłobków – w tym przyzakładowych, oddziałów żłobkowych czy klubów dziecięcych. Pieniądze można w nim też pozyskać na usługi opieki dla dzieci do lat sześciu, świadczone w ramach tzw. alternatywnych form opieki dziennej.

– To pierwszy z czterech naborów, które ma w tym roku zaplanowane OCRG. W ich puli w sumie będzie ponad 86,7 mln zł. Mamy nadzieję, że nabory te spotkają się z zainteresowaniem przedsiębiorców, tak jak te ogłaszane przez OCRG w roku ubiegłym – powiedział marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

O dofinansowanie w ramach tego naboru mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego. Pula zarezerwowanych w nim ogółem pieniędzy to 17 mln zł. Zgodnie z regulaminem maksymalna kwota dofinansowania do jednego projektu może wynieść do 800 tys. zł, a minimalna 100 tys. zł. Wnioski – w formie elektronicznej oraz papierowej – będzie można składać od 8 do 15 maja br. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia tego naboru to październik br.

Źródło: OCRG

Komentarze są zamknięte