Historyczny kontrakt zbrojeniowy w Stalowej Woli

Autor Obywatelski

Premier rządu Beata Szydło wraz z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem gościli w Stalowej Woli. Celem wizyty rządowej delegacji było podpisanie jednego z największych w historii polskiej zbrojeniówki, kontraktów na dostawy sprzętu produkowanego przez polski przemysł.

Huta Stalowa Wola dostarczy Wojsku Polskiemu moduły ogniowe o kryptonimie „Regina”. Kontrakt na dostawy sprzętu produkowanego przez polski przemysł, a konkretnie na cztery moduły dywizjonowe to przeszło 4,6 mld zł. Na jeden dywizjon składa się dwadzieścia cztery haubice samobieżne „KRAB”, osiem wozów dowódczych, sześć wozów amunicyjnych, dwa wozy dowódczo – sztabowe oraz jeden wóz remontu uzbrojenia i elektroniki. Dla huty i Stalowej Woli oznacza to stabilność i perspektywę, oraz gwarancje zatrudnienia dla inżynierów, techników, technologów, konstruktorów i menadżerów, przynajmniej na najbliższe 8 lat.

„Gratulacje należą się determinacji wielu ludzi, którzy postanowili, że polska armia będzie się rozwijać, będzie wyposażona w sprzęt produkowany w Polsce, żeby polskie zakłady zbrojeniowe były tymi, które stanowią podstawę produkcji dla polskiej armii” – mówiła premier Beata Szydło. Umowę podpisano w obecności przedstawicieli dyrekcji Huty Stalowa Wola na czele z Bernardem Cichockim – dyrektorem generalnym, posła Rafała Webera, oraz władz samorządowych prezydenta Stalowej Woli – Lucjusza Nadbereżnego i starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego.

Stalowa Wola dziś to ważne polskie centrum przemysłu zbrojeniowego, dzięki Hucie Stalowa Wola, która stale udowadnia, że może produkować swoje wyroby na najwyższym światowym poziomie.

Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.

oprac. W.S

w

Komentarze są zamknięte