Opole: 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Autor Obywatelski

13 grudnia br. w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju serdecznie zapraszamy na wieczór z poezją i piosenką stanu wojennego i okresu internowania. Oficjalnie uroczystości upamiętniające rozpoczną się o godz. 13.00 w Opolu.
Początek spotkania około godz. 20.00 w dużej sali Domu Katechetycznego Parafii Katedralnej w Opolu – bezpośrednio po Mszy Św. odprawionej o godz. 18.30 za ofiary stanu wojennego w Opolskiej Katedrze oraz złożeniu kwiatów pod Pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki.

Montaż słowno-muzyczny przygotowany został przez harcerki i harcerzy z opolskiego środowiska Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w ramach projektu edukacyjnego Radia Opole pt. „Internowana nadzieja”.

Szczegóły projektu na stronie internetowej Radia Opole http://radio.opole.pl/405,0,internowana-nadzieja

Tułowice pamiętają również o Stanie Wojennym

JEŻELI NARÓD NIE MOŻE BYĆ SUWERENNYM GOSPODARZEM NA SWOJEJ ZIEMI, BUDZI SIĘ SPRZECIW I WOŁANIE – DRZEMIĄCY DUCH NARODU POWOLI SIĘ BUDZI, TRZEŹWIEJE I NAWOŁUJE – STAŃCIE DO SZEREGU, JAK PRZED LATY WASI OJCOWIE STAWALI – CZYN GOTUJCIE SPRAWIEDLIWY I WZNIOSŁY – ZIEMIĘ WASZĄ WEŹCIE W POSIADANIE DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ SZEREGÓW. W 35 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego Tułowickie Towarzystwo Historyczne zaprasza do udziału we wspomnieniu nocy grudniowej, 13 GRUDNIA 2016 R., GODZ. 00.15 Niemodlin, ul. Opolska (tablica pamiątkowa przed byłą siedzibą Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa). Program uroczystości przewiduje zapalenie zniczy, złożenie wiązanki kwiatów i odśpiewaniem hymnu państwowego. W załączeniu zaproszenie i broszura okolicznościowa. Na zakończenie – noc wspomnień przy ognisku na leśnej polanie (koło Jeżowego Stawu).

Z poważaniem i z pozdrowieniami Tułowickie Towarzystwo Historyczne Henryk Gałkowski Przewodniczący TTH

Komentarze są zamknięte