W Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się konferencja naukowa w dziedzinie okulistyki

Autor Obywatelski

Andrzej Stankiewicz wybitny specjalista chorób oczu.

W najbliższy piątek 9.grudnia o 17.00 w Hotelu Solidaris w Kędzierzynie rozpocznie się wojewódzka konferencja naukowa podsumowująca 10 lat doświadczeń w zapobieganiu utraty wzroku na oddziale okulistyki szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Zjadą na nią okuliści z całego województwa, swój udział potwierdziło przynajmniej kilkudziesięciu specjalistów.

Wśród gości konferencji znajdzie się m.in. profesor Andrzej Stankiewicz, wybitny specjalista w dziedzinie leczenia chorób oczu, konsultant w Instytucie Oka, był recenzentem 84 rozpraw doktorskich, 21 rozpraw habilitacyjnych oraz 12 wniosków o nadanie tytułu profesora. Od 7 lat jest stałym recenzentem projektów badawczych Ministerstwa Nauki. Od 3 lat jest członkiem Zespołu Konsultanta Krajowego ds. akredytacji i specjalizacji z okulistyki. Pracował m.in. na stanowisku Kierownika Okulistyki w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Okulistyka w Kędzierzynie-Koźlu od lat znana jest z wysokiej jakości usług, jej pacjenci to w zasadzie mieszkańcy nie tylko Opolszczyzny, ale i wielu województw ościennych.

Podczas konferencji pojawią się nowości w leczeniu chorób oczu, także te stosowane w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Jednym z punktów programu będzie też plan rozbudowy szpitala w Koźlu, przypomnijmy, że w przyszłym roku ruszy tam warta ponad 20 mln zł rozbudowa bloku operacyjnego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej.

Zapraszam serdecznie.
Adam Lecibil
Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Komentarze są zamknięte