Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

Autor Obywatelski

Na tę młodzieżanp-logo nie można narzekać, przy tej młodzieży nie można biadolić, że się nie da. Kolejne grupy co roku udowadniają, jak wiele można zmienić w małej i wielkiej ojczyźnie, jeśli ma się wiedzę, zapał i grupę przyjaciół wokół siebie. A dokonują rzeczy
niebywałych!

Właśnie wystartowała nowa, V już edycja AKADEMII NOWOCZESNEGO PATRIOTYZMU. Jest to niezwykle wartościowy, ogólnopolski projekt o ugruntowanej renomie, skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej, a realizowany w formie warsztatów (w tym gier symulacyjnych), pracy społecznej oraz konkursu. Uczniowie wykonują po zajęciach Akademii lokalne działania wg własnego pomysłu, przy okazji ucząc się współdziałania dla wspólnego dobra. Sami angażują sponsorów, lokalne władze i innych partnerów. Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczestnicy przeżywając niezapomnianą przygodę, jednocześnie na trwałe zmieniają otaczającą ich rzeczywistość i, o czym jesteśmy przekonani, także swoje podejście do patriotyzmu.

Akademia opiera się na trzech filarach: pielęgnuje kulturę pamięci, przygotowuje do samorządności i promuje patriotyzm gospodarczy.
Patronem honorowym projektu jest Minister Edukacji Narodowej, partnerem strategicznym – Fundacja PKO Banku Polskiego, a inicjatorem i organizatorem – Klub Jagielloński. W zajęciach Akademii wzięło udział jak dotąd ponad 11 tys. uczniów z całej Polski i zrealizowano kilkaset wprawiających w niekłamany podziw projektów społecznych.

Poniżej znajdują się przykłady wybranych projektów z Państwa regionu (należy zaglądać do zakładek prace).
http://anp.kj.org.pl/szkoly/zespol-szkol-ekonomicznych-w-brzegu/[1]

http://archiwum.anp.kj.org.pl/konkurs/2015/obrazek/169/[2]

http://archiwum.anp.kj.org.pl/konkurs/2015/film/200/[3]

http://archiwum.anp.kj.org.pl/konkurs/2015/szkola/78/ [4]

Będziemy wdzięczni za publikację/emisję załączonej informacji prasowej o rozpoczęciu V edycji Akademii, w której zachęcamy do zgłaszania się potencjalnych uczestników i wolontariuszy oraz wsparcia idei Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Koordynatorem Akademii w woj. opolskim jest Marta Wydra.

Ja ze swojej strony także chętnie służę pomocą w razie dalszych pytań. Liczymy na pozytywny odzew, chętnie nawiążemy z Państwem stałą współpracę. Powiadomienie nas o publikacji gwarantuje, że na pewno nie ominiemy. Państwa na naszej stronie internetowej w specjalnej sekcji poświęconej mediom.

Agnieszka Marianowicz-Szczygieł
Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

oprac. Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte