Kalendarz nadchodzących wydarzeń dla diecezji opolskiej

Autor Obywatelski

5_nieszpory_maryjne_mwsdPrezentujemy Państwu nadesłany przez biuro prasowe diecezji opolskiej harmonogram.

1.      1. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. W sobotę 15 października odbędzie się 1. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: „Z Maryją Matką Miłosierdzia i z różańcem w ręku”. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30. W załączniku 1. zamieszczamy plakat-zaproszenie.

2.      10. Dni Trzeźwości w Winowie. Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości ks. Marcin Marsollek zaprasza 15 października 2016 r. na 10. Dni Trzeźwości pod hasłem; „Trzeźwość potrzebuje dobrego świadectwa i sumienia”. Spotkanie odbędzie się w Winowie koło Opola. W programie: 15.00 – otwarcie spotkania; 15.10 – Godzina trzeźwości: dzielenie się świadectwami trzeźwego życia; 16.45 – Psychoedukacja: Profilaktyka w życiu codziennym, jak być wolnym od nałogów (Ks. Marcin Marsollek); 18.00 – Eucharystia z modlitwą o trzeźwość naszych rodzin;  19.15 – Zabawa integracyjna: Radość na trzeźwo. Plakat-zaproszenie w załączniku 2.                            

3.      Nieszpory Maryjne w Seminarium Duchownym w Opolu. Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu serdecznie zaprasza na Nieszpory Maryjne w klasycznym rycie rzymskim, które będą sprawowane w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej 16 października 2016r. (niedziela), godz. 17.00. Szczegóły na plakacie-zaproszeniu w załączniku 5.

4.      Jesienne spotkania rejonowe Bractwa Świętego Józefa.Rektor Bractwa św. Józefa i duszpasterze parafii poszczególnych rejonów zapraszają na jesienne rejonowe spotkania formacyjne. Kolejne spotkania dbędą się w następujących terminach: 14 października o godz. 17.30 w Zdzieszowicach (o. Pio); 18 października o godz. 17.30 w Nowej Schodni (rejon Wrzoski); 19 października o godz. 18.00 w Kędzierzynie-Koźlu – Cisowej (rejon Koźle) i 21 października o godz. 17.30 w Opolu-Szczepanowicach (rejon Opole).

5.      Jesienne spotkania misyjne. Wzorem lat ubiegłych, duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na jesienne spotkania misyjne. Zaproszenie kieruje w stronę Członków Papieskich Dzieł Misyjnych oraz wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z misjami w swoich parafiach (kapłanów, sióstr zakonnych, alumnów, animatorów misyjnych, katechetów i wszystkich, którym sprawy misji leżą na sercu). Kolejne spotkania odbędą się: 22 października (sobota) – Opole (parafia św. Piotra i Pawła) i 29 października 2016 (sobota) – Kluczbork (parafia MB Wspomożenia Wiernych). Początek spotkań o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.

6.      Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. 22 października 2016 r. odbędzie się 3. Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. W związku z przeżywanym Jubileuszem 1050 rocznicy Chrztu Polski, Pielgrzymka odbędzie się do Katedry w Opolu. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Paweł Stobrawa, natomiast konferencję po Mszy św. poprowadzi prof. Marian Zębala. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku 6.

7.      Konferencja: Być naśladowcą św. Franciszka na Górze św. Anny. Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu mają zaszczyt zaprosić nauczycieli katechetów oraz nauczycieli przedszkoli, przedmiotów humanistycznych i przyrodniczych wszystkich szczebli kształcenia na konferencję, która odbędzie się w Domu Pielgrzyma w Górze św. Anny w dniu 24 października 2016 roku. Koszt udziału w konferencji wynosi 100 zł. Liczba miejsce ograniczona: 100 osób. O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszenia. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line który znajduje się pod linkiem: http://modn.opole.pl/kalendarz/221-konferencja-byc-nasladowca-sw-franciszka-z-asyzu-w-xxi-wieku-w-790-rocznice-jego-smierci.html Szczegóły na plakacie w załączniku 7.

8.    Beatyfikacja o. Alfonsa Trackiego. Stolica Apostolska ogłosiła, że 5 listopada 2016 r. w Shkodre w Albanii odbędą się  uroczystości beatyfikacyjne 38 męczenników albańskich. Jednym z księży zamęczonych i zamordowanych w czasach komunizmu w Albanii, którzy będą beatyfikowani w listopadzie, jest ks. Alfons Tracki pochodzący z naszej diecezji z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach (dekanat Branice). W Bliszczycach z okazji beatyfikacji rodaka odbędą się specjalne uroczystości dziękczynne w sobotę, 12 listopada 2016 r. pod przewodnictwem biskupów opolskich. Życiorys o. Alfonsa Trackiego dostępny na www.diecezja.opole.pl.

9.    8. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W niedzielę 13 listopada z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie będziemy obchodzić 8. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Pokój dla Iraku. Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan w Iraku będzie zbiórka do puszek przed kościołami.

10.   Dzień Skupienia Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Uprzejmie informujemy, iż doroczny dzień skupienia w uroczystość Chrystusa Króla, 20 listopada 2016 r. odbędzie się o godz. 15.00 w katedrze opolskiej i połączony będzie z diecezjalnym zakończeniem Roku Miłosierdzia oraz dokonaniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Niedziela Chrystusa Króla jest równocześnie świętem patronalnym nadzwyczajnych szafarzy diecezji opolskiej.

jkg

Komentarze są zamknięte