5 osób zmarło w szpitalu po przewiezieniu z Domu Schronienia

Autor Obywatelski

Prokuratura Okręgowa htmlw Łodzi przejęła od zgierskiej prokuratury czynności procesowe w związku ze śmiercią 5 osób przewiezionych we wtorek do miejscowych szpitali z Domu Schronienia w Zgierzu oraz osoby, która zmarła w tej placówce w poniedziałek – poinformował rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Chodzi o Dom Schronienia Samotnych, Starszych i Potrzebujących oraz Samotnej Matki w Zgierzu. W treści zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Zgierzu, które wysłał prezydent tego miasta, przekazał on informacje Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wskazujące na to, że w ostatnim okresie w placówce, w której przebywało ok. 100 osób, część pensjonariuszy mogła być źle traktowana.

Kilka osób miało zgłaszać m.in., że nie otrzymuje swoich świadczeń. Do zawiadomienia załączono także informację mailową przesłaną przez córkę mężczyzny, który zmarł w placówce. Przyczyny śmierci ojca dopatruje się ona w nieprawidłowościach w sposobie sprawowania nad nim opieki. Twierdzi, że ojciec był zaniedbany i zagłodzony.

Po informacjach dotyczących niewłaściwej opieki nad pensjonariuszami i interwencji służb wojewody łódzkiego, podjęto decyzję o konieczności przewiezienia 13 osób znajdujących się w najgorszym stanie zdrowia do zgierskich szpitali. Prokuratura podała informację, że pięć z nich zmarło.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

oprac. w.s

Komentarze są zamknięte