Krapkowice: filantropem może zostać kazdy

Autor Obywatelski

50 złotych – t2016-10-06_147577399310o minimalna kwota, jaką darczyńcy z Kręgu Darczyńców mogli wspierać stowarzyszenia i organizacje z powiatu krapkowickiego, które działają na rzecz innych.

Pierwsza gala Kręgu Darczyńców na Opolszczyźnie odbyła się wczoraj w Leśnicy. I z pewnością można mówić o sukcesie, bo wszystkie 3 organizacje udało się wesprzeć. Krąg Darczyńców to sposób na wspieranie filantropii. A filantropem może zostać… każdy.

Wzięli w nim udział przedstawiciele biznesu, kultury, sportu, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. W galerii sztuki w Leśnicy zaprezentowano trzy projekty społeczne, które nie zostaną zrealizowane bez wsparcia filantropów. Jednym z projektów jest  „Przytulanka pachnąca mamą”. – Zrodził nam się pomysł, w konsultacji z oddziałem położniczym i noworodkowym krapkowickiego szpitala, aby wesprzeć okres zaraz po urodzeniu dziecka, kiedy maluszki czasami podlegają jakimś badaniom i wtedy są oddzielane od mamy. Mamy pomysł zrobienia specjalnych przytulanek pachnących mamą –  mówiła Małgorzata Pacion, wiceprezes stowarzyszenia Pasja z Krapkowic:

Przytulanki mają być zrobione ze specjalnej wełny, której koszt jest znacznie wyższy niż tradycyjnej. Aby projekt zrealizować, stowarzyszenie „Pasja” potrzebuje 2 tysięcy złotych. Tyle samo chcą zebrać pomysłodawcy dwóch kolejnych projektów: fundacji „Pomoc” na akcję „Muzyka łączy dzieci” oraz strażacy z OSP w Gogolinie na cykl spotkań dla dzieci i młodzieży połączonych m.in. z nauką pierwszej pomocy.

za www.tvp3 opole
oprac. W.S
Komentarze są zamknięte