Janusz Sanocki: „Sędziowie są bezkarni, a stan polskiego wymiaru sprawiedliwości jest skandaliczny”

Autor Obywatelski

Dwaj posłowie napisali lijs-gotuje-aa-2st otwarty do nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich. Piszą w nim o fatalnym stanie funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości i apelują o zmiany. Poseł niezrzeszony Janusz Sanocki z Nysy i poseł ruchu Kukiz’15 Jerzy Jachnik z Bielska-Białej przedstawili także swoje propozycje.

Wśród nich jest m.in. obligatoryjne nagrywanie przesłuchań w prokuraturach czy wykonywanie okresowych badań psychologiczno – psychiatrycznych wszystkim funkcjonariuszom publicznym.
Posłowie zwrócili się do sędziów z okazji Kongresu, jaki niedawno odbył się w Warszawie. Podkreślają, że nie napisali wyłącznie jako posłowie, lecz również jako wieloletni działacze „stowarzyszeń walczących z bezprawiem w polskim wymiarze sprawiedliwości”.

„Od wielu lat doświadczamy sami fatalnego funkcjonowania polskich sądów” – piszą. „Jesteśmy także świadkami fatalnego stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości – broniąc wielu osób, które przez lata zmagają się z sądowa patologią – stronniczymi wyrokami, koszmarną, nieznaną w innych państwach przewlekłością postępowań, nieumiejętnością sędziów rozstrzygania prostych spraw” – twierdzą w liście Sanocki i Jachnik.

Komentarze są zamknięte