Koniec remontu opolskiego odcinka autostrady A4

Autor Obywatelski

W dniu 22 czegetattach,mid,15149,mpid,4,min,1,uid,f33a9cbaad630679rwca 2016r. (środa), a więc na trzy dni przed terminem, zakończy się tegoroczny remont opolskiego odcinka autostrady A4 od węzła „Opole Zachód” do węzła „Brzeg” (ok. 28 km). Od rana do ruchu zostanie oddany ostatni, czyli czwarty wyremontowany w tym roku fragment jezdni w kierunku Wrocławia.
Remont podzielony był na cztery etapy, podczas których prace były prowadzone na odcinkach o długości od 6,5 do około 9 kilometrów. Ruch w obu kierunkach odbywał się drugą jezdnią. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, oba kierunki ruchu rozdzielone były ciągłymi metalowymi separatorami.
W czasie tegorocznego remontu, który trwał od 4 kwietnia 2016r., sfrezowano około 320 tysięcy metrów kwadratowych starej nawierzchni autostrady. W jej miejsce ułożono ponad 40 tysięcy ton nowej masy bitumicznej (warstwa wiążąca i ścieralna). Aby ją dowieźć z dwóch wytwórni mas bitumicznych na miejsce budowy, ciężarówki wykonały około 1600 kursów. Dzięki temu układano do 2 km nowej jezdni dziennie.
Oprócz sfrezowania starej i ułożenia nowej nawierzchni podczas remontu wymieniono także część systemu odwadniającego autostrady na długości blisko 7,5 km. Wymalowano również 18,3 tys. metrów kwadratowych nowego oznakowania poziomego.
W środę (22 czerwca 2016r.) od około godziny 7.00 na opolskim odcinku autostrady A4 ruch w kierunku Wrocławia odbywać się będzie już bez utrudnień, natomiast do najbliższej soboty (25 czerwca) potrwa jeszcze demontaż separatorów na przeciwnej jezdni. Ruch w kierunku Katowic odbywał się będzie do tego czasu jednym pasem.

Michał Wandrasz GDDKiA Opole

Komentarze są zamknięte