Kędzierzyn-Koźle: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Autor Obywatelski

W Zespole Szkógetattach,mid,14949,mpid,5,min,1,uid,de7f1c587d2171e7ł nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się wyjątkowa impreza czytelnicza. Placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem było zgromadzenie jak największej ilości osób jednocześnie czytających książki. Punkt rejestracji odnotował 538 uczestników akcji!
– Na boisku szkolnym został zorganizowany wielki piknik, na którym  wspólnie czytali swoje ulubione książki uczniowie i nauczyciele. Imprezę uświetniło głośne czytanie ulubionych utworów przez zaproszonych gości: Izabelę Migocz –  dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie–Koźlu, Bożenę Stefańską – kierownik  Biblioteki Pedagogicznej (filia w Kędzierzynie-Koźlu) , nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół. Odwiedziła nas również liczna grupa przedszkolaków wraz z opiekunkami oraz uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Koźlu i Technikum Żeglugi Śródlądowej – relacjonuje Izabela Truty, nauczycielka ZS nr 1.
 W związku z rokiem Williama Szekspira Dominika i Tomek przygotowali inscenizację fragmentu „Makbeta” i brawurowo odegrali swoje role. Wielki entuzjazm uczniów wzbudziły zabawy z książką, szczególnie pokaz mody i taniec z książką. O nagrody zatroszczyło się kółko cukiernicze, które upiekło ciasteczka, do których dołączone były cytaty z książek. Zespół „Budowlanka” stworzył wspaniałe muzyczne tło. W związku z imprezą powstała galeria zdjęć pracowników szkoły pt. „Przyłapani na czytaniu” – dodaje z kolei Aneta Nawizowska,  jedna z koordynatorek akcji z ZS nr 1.
Wszyscy otrzymali nagrody, bo jak powiedział Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Adam Lecibil
Starostwo w Kędzierzynie-Koźlu

Komentarze są zamknięte