Pałac w Proślicach gości seniorów

Autor Obywatelski

W Pałacu ProślicIMG_0461ach (gmina Byczyna) w październiku ubiegłego roku otwarto Centrum Retro Aktywnego Seniora. W skrócie jest to weekendowy dom pobytu seniorów w zabytkowym obiekcie z atrakcyjnym programem. Dodatkowo były też preferencyjne warunki cenowe dla przyjeżdżających zorganizowanych grup seniorów, które do dzisiaj się nie zmieniły (nocleg kosztuje 30 zł/osobę). Na otwarciu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych.

W miniony weekend w pałacu w Proślicach gościła grupa kolarzy amatorów złożona z przedsiębiorców, nauczycieli i innych miłośników dwóch kółek, którzy zorganizowali sobie weekendowy rajd rowerowy po Ziemi Kluczborskiej.

Goście w pałacu, mieli okazję wysłuchać ciekawej historii obiektu, którą opowiedziała Romualda Kwiatek, obecna właścicielka Przedsiębiorstwa Agroturystycznego Hetman Roma Byczyna, zarządzającego obiektem. Wszystkim a zwłaszcza seniorom może spodobać się to miejsce, gdzie historia splata się z teraźniejszością. Jest także wymarzonym miejscem do wypoczynku w ciszy i spokoju.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte