Dużo wydarzeń w Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dzień RodzinyJak informuje Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej rusza Konkurs Caritas Diecezji Opolskiej na dofinansowanie projektów PZC i SKC ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2015. Konkurs dotyczy projektów pomocy dla dzieci i młodzieży. Celem konkursu jest objęcie pomocą jak największej liczby uczestników. W załącznikach 1 i 2 zamieszczamy zasady oraz formularze ubiegania się o wsparcie finansowe.

2. Konkurs Biblijny dla lektorów i ministrantów. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza ministrantów i lektorów (do 25. roku życia) na eliminacje diecezjalne XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów, które odbędą się dnia 7 maja o godz. 1000 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w Opolu przy ul. Drzymały 1a (sala nr 16, I piętro). Należy przygotować: 1 i 2 Księgę Samuela (tekst, wstęp do księgi i przypisy z V wydania Biblii Tysiąclecia). W konkursie można startować indywidualnie i zespołowo (3 osoby) przy czym osoba startująca indywidualnie może jednocześnie być członkiem drużyny. Zwycięzca indywidualny i najlepsza drużyna będą reprezentować naszą diecezję w konkursie ogólnopolskim, który odbywać się będzie w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Gościkowie-Paradyżu w dniach: 3-4 czerwca br. Ministranci i lektorzy, którzy do tej pory nie zdążyli dokonać zgłoszenia, a chcieliby wziąć udział w konkursie indywidualnie lub zespołowo, proszeni są o zgłoszenie swojego udziału do dnia 5 maja br. na adres: [email protected]

3. Wielkanocne czuwanie młodzieży u św. Józefa w Jemielnicy. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zapraszają w sobotę 30 kwietnia br. do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. W nawiązaniu do 1050-lecia Chrztu Polski czuwanie odbędzie się pod hasłem: 1050 razy lepiej. Rozpoczęcie o godz. 18.30. W załącznikach 5 i 6 zamieszczamy plakat-zaproszenie i baner.

4. 5. Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy. W niedzielę 1 maja w Jemielnicy odbędzie się 5. Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnymi punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. Popołudniu natomiast, o godz. 14.30, odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z VI Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Plakat-zaproszenie na to wydarzenie w załączniku 7.

5. Dzień modlitw o urodzaje w rejonach diecezji. 16 maja 2016 r. w Święto NMP Matki Kościoła odbędą się rejonowe spotkania modlitewne dla rolników: w rejonie opolskim – Kamień Śl., św. Jacek, godz. 10:00; w rejonie kędzierzyńskim – Gościęcin – Bryksy, godz.10:00; w rejonie kluczborskim – Olesno, św. Anna, godz. 10:00; w rejonie nyskim – Szwedzka Górka, godz. 11:00; w rejonie raciborskim – Pietrowice Wielkie., św. Krzyż, godz.15:00.

6. Koncert charytatywny Grupy MoCarta na rzecz katedry opolskiej. We wtorek 17 maja o godz. 20.00 w auli WMSD Opole odbędzie się koncert Grupy MoCarta. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na renowacje naszej katedry. Bilety-cegiełki w cenie 40 zł (normalny), 20zł (ulgowy) są do nabycia w kancelarii parafii katedralnej lub na portierni Wydziału Teologicznego.

7. VII Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking na Górę św. Anny. Wszystkich, którzy pragną połączyć pasję wędrowania z kijkami z modlitwą i przekonać siebie i innych, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, zapraszamy do wzięcia udziału w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny, która odbędzie się w sobotę 28 maja br. . Pielgrzymka – podobnie jak w roku ubiegłym – została zorganizowana przy współpracy Urzędu Miasta Gogolina, Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gogolińskiej oraz Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie. W programie: wymarsz o godz. 9.00 sprzed kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie, na tracie ciekawe opowieści historyczne, Msza Święta na Górze Św. Anny ok. godz. 13.30, powrót do Gogolina autokarem lub pieszo. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo lub telefonicznie u p. Piotra Giecewicza: [email protected]; 77 4076833.

BPDO

Komentarze są zamknięte