Miłków: Ośrodek Terapii Uzależnień na indiańską nutę

Autor Obywatelski

P4250381Zaproszeni goście mogli skorzystać z wielu atrakcji zaplanowanych na ten czas. Można było spróbować strzelania z łuku a jeszcze większym zainteresowanie cieszyło się strzelanie do celu z wiatrówki. Zorganizowano różne stoiska, przy których można było podpatrzeć jak robi się oryginalne indiańskie „łapacze snów” a także kolorowe rozetki z koralików.

Dla odważnych zorganizowano konkurs rzutów tomahawkami. Jedną z atrakcji był występ „prawdziwego” Indianina – opowiadał on o plemionach indiańskich, przybliżył nam historię i filozofię życia Indian. Przy wspólnym ognisku można było upiec kiełbaskę. Ogromnym powodzeniem cieszyła się grochówka ugotowana specjalnie na tę okazję.

Ogromną niespodziankę sprawili personelowi ośrodka sami podopieczni, którzy zaprezentowali „Kombinat  Życia” – przedstawienie ukazywało proces terapii oraz terapeutów widzianych oczyma pacjentów. Wywołało ono wiele uśmiechu na ustach gości jak i samych terapeutów. Punktem kulminacyjnym obchodów rocznicy był występ zaproszonego zespołu „Szyszaki” – muzyka iście regionalna, mówiąca o urokach naszych okolic, ukazująca piękno gór karkonoskich ale i również o życiu.

W międzyczasie można było usłyszeć głosy podziękowań od byłych już pacjentów naszego Ośrodka. nieśmiało wchodzili na scenę i opowiadali o tym, jak zmieniło się ich życie po pobycie na terapii, jak sobie radzą i co zmieniło się w ich życiu. Dla nas ogromną satysfakcją było słuchanie ich wypowiedzi i świadomość, że mamy w tym swój maleńki udział. Na koniec spotkania odbył się wspólny taniec do muzyki płynącej ze sceny.

Dorota Koralewska

foto: wiktor sobierajski

 

Komentarze są zamknięte