Wiktor Ludwikowski – żołnierz i policjant zawsze wierny Polsce

Autor Obywatelski

Scan-007Obywatelska Grupa Inicjatywna działająca w Kędzierzynie-Koźlu zaprosiła redakcję ngopole.pl, na obchody 130 rocznicy urodzin insp. Policji Państwowej Wiktora Ludwikowskiego oraz nadaniu jego imienia mostowi na Odrze w Kędzierzynie-Koźlu.

Uroczystości odbędą się 23. kwietnia 2016 roku. Honorowy patronat nad uroczystością objął Senator RP Ziemi Kozielskiej dr inż. Grzegorz Peczkis.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 8.00 mszą św. w intencji Wiktora Ludwikowskiego oraz jego zmarłych i żyjących krewnych w kościele parafialnym pw. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Koźlu, przy ulicy Pamięci Sybiraków.

O godzinie 11.00 nastąpi odsłonięcie tablicy z nazwą mostu im. Wiktora Ludwikowskiego, z udziałem członków rodziny patrona mostu, przedstawicieli władz miasta i powiatu, przedstawicieli komendy powiatowej Policji oraz zaproszonych gości.

W programie uroczystości jest także prelekcja Bogusława Rogowskiego poświęcona życiu i służbie Wiktora Ludwikowskiego połączona z otwarciem wystawy pt. „Wiktor Ludwikowski – żołnierz i policjant zawsze wierny Polsce”. Ten punkt uroczystości zaplanowano w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koźlu o godz 12.00, przy ulicy Rynek 3.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte