Koncert na światowym poziomie

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kędzierzyn bipWkrótce w Kędzierzynie-Koźlu dojdzie do niezwykłego koncertu. Będzie to koncert zbliżony do tych, jakie grali Jimie Hendrix, Janis Joplin i Pink Floyd. Organizacja ruszyła i lada moment poznamy termin wydarzenia – zapowiada Piotr Gabrysz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak twierdzi dyrektor Gabrysz zaproszenie na koncert przyjął Joshua White współtwórca koncertów m.in. The Who, Franka Zappy, The Doors, Led Zeppelin. White otrzymał także Oscara za efekty od filmu Midnight Cowboy. – Jest to ikona światowego rock’n’rolla. W 1968 roku jako młody absolwent politechniki założył firmę i razem z najzdolniejszymi kolegami postanowili okraszać budzące się wtedy rockowe koncerty fantastycznymi efektami świetlnymi. Na tyle zainspirował rynek, że najwięksi zaczęli z nim współpracować – mówił Piotr Gabrysz.
Jak tylko dojdą do skutku nasze rozmowy, będziemy mieli jedyne spotkanie w Europie z legendą i historią muzyki rozrywkowej – zaznacza szef MOK-u. Organizacja koncertu planowana jest na jesień br. Odbędzie się on w Hali Azoty. Data jeszcze nie została ustalona. Na razie miasto zarezerwowało na organizację 100 tys. zł. Organizatorzy koncertu liczą na to, że koszty przedsięwzięcia się zwrócą. – Myślę, że będzie to duże wydarzenie i bez problemu zapełnimy halę – zapewnia Piotr Gabrysz. Kędzierzyńsko-kozielski MOK jest obecnie na etapie selekcji zespołów grających muzykę elektroniczną, do której powstanie realizowany na żywo świetlny spektakl.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte