Diecezjalne zapowiedzi

Niezależna Gazeta Obywatelska

imageDo naszej redakcji wpłynęły „zapowiedzi wydarzeń” na nadchodzący miesiąc w Diecezji opolskiej autorstwa Hanny Honisz z Biura Prasowego Diecezji Opolskiej. Jak wynika z przesłanej do naszej redakcji informacji w kwietniu sporo będzie się działo w Diecezji Opolskiej

Diecezjalne zapowiedzi wydarzeń

1. Rekrutacja na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Niebawem rozpocznie się rekrutacja na studia, także na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Wydział oferuje studia na następujących kierunkach: teologia, kultura śródziemnomorska, nauki o rodzinie, muzykologia. Bliższe informacje znaleźć można na stronie internetowej Wydziału: wt.uni.opole.pl.
2. Emaus kapłańskie. Emaus Kapłańskie odbędzie się w środę 6 kwietnia 2016 o godz. 16.00 w Nysie (par. św. Jakuba i Agnieszki). Gościem specjalnym będzie ks. dr Wojciech Bartoszek, Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych.
3. Rekolekcje dla rodzin przyjmujących pielgrzymów na ŚDM. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży wraz Diecezjalną Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Jacka zapraszają rodziny (w szczególności dorosłych), które będą przyjmować młodzież w trakcie Dni w Diecezji, na rekolekcje „Kurs Nowe Życie”, które odbędą się od 8 do 10 kwietnia (piątek, godz. 17:00 – niedziela, godz. 14:00) w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Koszt: 170 zł za osobę. Zapisy: www.sne.opole.pl
4. Nabożeństwa w Roku Miłosierdzia w kościele jubileuszowym pw. Bożego Ciała w Oleśnie. Nabożeństwa w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, odbędą się 17 kwietnia, 22 maja i 19 czerwca w kościele jubileuszowym pw. Bożego Ciała w Oleśnie.
5. Pielgrzymka Dzieci Maryi do Sanktuarium św. Jadwigi Śl. do Trzebnicy. Pielgrzymka Dzieci Maryi do Sanktuarium św. Jadwigi Śl. do Trzebnicy odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r. W programie: Eucharystia, modlitwa u grobu św. Jadwigi Śl. spotkanie z Siostrami Boromeuszkami i posiłek. Koszt: 40 zł (od osoby). Zapisy u ks. Mariusza Sobka (e-mail: [email protected] lub telefonicznie 695 331 175).
6. Wrzosola 2016. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza schole liturgiczne działające w parafiach diecezji opolskiej do uczestnictwa w 14. Przeglądzie Scholi Liturgicznych Wrzosola 2016, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r. Termin zgłoszeń upływa w niedzielę 17 kwietnia.
7. Jubileuszowa Pielgrzymka Zawierzenia Dzieła Modlitwy „Oremus”. W bieżącym Roku Miłosierdzia i Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, Diecezjalne Dzieło Modlitwy w intencji kapłanów „Oremus” proponuje Jubileuszową Pielgrzymkę Zawierzenia w dniach 29 kwietnia do 1 maja 2016 r. Program: Piątek 29 kwietnia:
6.00- wyjazd sprzed Kurii Diecezjalnej w Opolu;
10.00 – spotkanie w Kurii Metropolitalnej w Krakowie z Kard. Stanisławem Dziwiszem, który przekaże dla naszego dzieła dar relikwii św. Jana Pawła II;
12.00 – Msza św. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zawierzenie dzieła Bożemu Miłosierdziu i przyjęcie daru relikwii św. Faustyny;
13.30 – wyjazd w stronę Zakopanego, nawiedzenie Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Nocleg w Zakopanem.
Sobota 30.04:
12.00 – zawierzenie DDM „Oremus” Matce Bożej w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach;
13.30 – nawiedzenie Sanktuarium Cudownego Medalika, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce, Sanktuarium św. Brata Alberta na Kalatówkach oraz domu Sióstr Urszulanek, w którym często zatrzymywał się Kard. Karol Wojtyła. Nocleg w Zakopanem.

Niedziela 01.05: Wyjazd do Opola przez Kalwarię Zebrzydowską oraz Wadowice – miejsce narodzin św. Jana Pawła II.
Koszt pielgrzymki (250 zł) obejmuje opłatę za przejazd, ubezpieczenie, opłacenie parkingów, dwa śniadania, dwie obiadokolacje oraz dwa noclegi. Zgłoszenia u Moderatora DDM, ks. Janusza Iwańczuka, pod numerem telefonu (509 701 284).
8. 6. Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach gorąco zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na Festiwal Pozytywnych Wartości, który odbędzie się po raz szósty 27 kwietnia od godz. 9.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach. Hasło przewodnie Festiwalu „Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego Serca mojego, a Ja ją napełnię pokojem” znajduje swoje źródło w osobie św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia i patronki Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Celem Festiwalu, oprócz przybliżenia dzieciom i młodzieży postaci św. Faustyny Kowalskiej, jest prezentacja dorobku artystycznego solistów, zespołów wokalnych, popularyzacja twórczości plastycznej, literackiej i fotograficznej młodych ludzi, popularyzacja piosenek mówiących o wyższych wartościach moralnych i duchowych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach, tańca wśród dzieci i młodzieży, publikacji internetowych i dziennikarskich (warsztaty edukacyjne), a także szeroka integracja osób niepełnosprawnych w środowisku szkolnym, które same będą współtworzyć poprzez różnorodne warsztaty artystyczno-edukacyjne i występy przygotowane dla pełnosprawnych dzieci i młodzieży. Młodzi wykonawcy i twórcy mają możliwość zaprezentowania się w kategoriach: muzycznej, plastycznej, literackiej, fotograficznej i biblijnej. Regulamin, dokumenty zgłoszenia oraz najistotniejsze terminy i informacje związane 6. Festiwalem Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach na Portalu Facebook:https://www.facebook.com/zsobienkowice lub stronie internetowej ZSO w Bieńkowicach: w zakładce: VI Festiwal Pozytywnych Wartości. Ewentualne zapytania można kierować na zsobień[email protected] lub [email protected] lub telefonicznie pod numer tel. 32 4196278, 695371855 (organizator).
9. Metropolitalny Kongres Misyjny. Dnia 23 kwietnia 2016 r. (sobota) w Rudach Raciborskich odbędzie się Metropolitalny Kongres Misyjny. Na Kongres zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych diecezji katowickiej, gliwickiej i opolskiej. Kongres rozpoczyna się o godz. 10:00. Eucharystia będzie sprawowana przez Księży Biskupów o godz. 12:00. Zakończenie przewiduje się na godz. 15:00.

WS.

Komentarze są zamknięte