320 tysięcy dzieci w grze

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dzieci z Opolszczyzny powalczą w finałach wojewódzkich Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, o szansę gry na Stadionie Narodowym. Już w dniach 1-2 kwietnia poznamy piłkarskich mistrzów województwa opolskiego w kategorii U-8 oraz zespoły chłopców i dziewcząt w kategoriach U-10 i U-12, które awansują do ogólnopolskiego finału.

Do trwającej, XVI edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dzieci, co stanowi kolejny rekordowy rok pod względem frekwencji. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na szczebel wojewódzki. Opolski finał największych dziecięcych rozgrywek piłkarskich w Europie rozegrany zostanie w Brzegu na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 1. Podczas 2 dni rozgrywek w akcji zobaczymy 68 drużyn, czyli największe piłkarskie talenty do lat 8, 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców z województwa opolskiego.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to okazja przeżycia prawdziwej piłkarskiej przygody i zaprezentowania swoich umiejętności przy fantastycznej oprawie, jaka towarzyszy profesjonalnym piłkarzom. Dla trenerów, rodziców i kibiców, będzie to szansa na doświadczenie prawdziwych piłkarskich emocji i zobaczenia na własne oczy, jak rozwijają się młode talenty i przyszli reprezentanci Polski. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej do kibicowania drużynom ze swoich miejscowości podczas finału wojewódzkiego XVI Turnieju

– Przed nami finały wojewódzkie – święto futbolu w najpiękniejszym wydaniu, bowiem bohaterami regionalnych rozgrywek są Ci, którzy radość z gry w piłkę pokazują najszczerzej –dzieci. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, którym udało się dotrzeć do tego etapu turnieju. Jestem przekonany, że przez wzięcie udziału w zmaganiach z najlepszymi rówieśnikami ze swojego województwa odczujecie to, co czują dorośli piłkarze wspierani dopingiem przez kibiców swojego klubu. Właśnie do kibicowania i obserwowania rywalizacji   najmłodszych adeptów futbolu zachęcam wszystkich – rówieśników, rodziców, opiekunów a przede wszystkim postronnych kibiców. Może właśnie podczas zabaw z piłką zobaczycie w akcji po raz pierwszy przyszłych reprezentantów i reprezentantki Polski – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich do lat 10 i 12 zagrają w finale ogólnopolskim, który jużpo raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie. Najlepsze drużyny XVI edycji Turnieju poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną w tym roku, jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska –Holandia, rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także ekskluzywne spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski na kilka dni przed wyjazdem reprezentacji Polski do Francji.

 

Oprac:W.S

 

 

Komentarze są zamknięte