Europoselski opłatek: wspólne śpiewanie kolęd na głosy żeńskie i męskie były niewątpliwie kulminacyjnym wydarzeniem wieczoru

Niezależna Gazeta Obywatelska

Ujazdowski na opłatkuNa zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego z list PiS, Kazimierza M. Ujazdowskiego, w spotkaniu opłatkowym we Wrocławiu (8.01) wzięli udział liczni goście z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Obecni byli także przedstawiciele i przyjaciele naszej redakcji NGO.

Europoseł reprezentuje okręg obejmujący województwa dolnośląskie i opolskie. W przeszłości działał w opozycji antykomunistycznej (Ruch Młodej Polski), 6-krotnie obejmował mandat poselski w polskim Sejmie, 2-krotnie sprawował funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Obecnie pełni, m.in. funkcję zastępcy wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Konstytucyjnych PE.

Przestronna Sala da Massimiliano przy Parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbego, zgromadziła weteranów walki o wolność z czasów Solidarności i młodzież patriotyczną, polityków i menedżerów, działaczy ruchów katolickich i samorządowców. Pan Poseł Ujazdowski złożył serdeczne życzenia noworoczne i w ciepłych słowach podziękował za wsparcie i współpracę w sprawowaniu mandatu. Do życzeń dołączyła się Małżonka Posła, p. Lidia Ujazdowska, ze wzruszeniem dziękując „za opiekę nad Kazimierzem” podczas realizacji poselskich obowiązków.

W krótkim wystąpieniu Poseł przedstawił bilans dokonań na forum Parlamentu Europejskiego i w okręgu wyborczym. Złożył podziękowania współpracownikom i wszystkim osobom wspierającym jego działalność, zachęcając do dalszej aktywności w bieżącym roku. Nakreślając plan pracy w 2016 roku podkreślił rolę tożsamości i poszanowania tradycji kulturowych we współczesnej Europie oraz ich znaczenie w kontaktach międzynarodowych.

Podzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd na głosy żeńskie i męskie były niewątpliwie kulminacyjnym wydarzeniem wieczoru. Uczestnicy spotkania dali wspólnie wyraz pięknu i żywotności polskiej tradycji. Miejmy nadzieję, że tego rodzaju spotkania, utrzymane w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze, staną się nową tradycją, godną polecenia innym politykom.

MJ, fot. Ujazdowski.pl

Komentarze są zamknięte