Z życia Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

Bp Andrzej Czaja z diecezja.opole.plNajbliższe wydarzenia w diecezji opolskiej:
1. Dekret ustanawiający kościoły jubileuszowe w diecezji opolskiej. W załączniku zamieszczamy Dekret Biskupa Opolskiego ustanawiający kościoły jubileuszowe na rozpoczęty Jubileuszu Miłosierdzia.
2. Adwentowa Noc Konfesjonałów. W Adwentową Noc Konfesjonałów zaangażowały się następujące parafie: Opole, kościół Franciszkanów – poniedziałek 21 grudnia, godz. 20:00-24:00; Opole, kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, „na Górce” – wtorek 22 grudnia, godz. 20:00-24:00; Opole, kościół bł. Czesława – wtorek 22 grudnia, godz. 19:00-24:00; Opole, kościół św. Michała (Półwieś) – środa 23 grudnia, godz. 19:00-24:00; Kędzierzyn-Koźle, kościół Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła, środa 23 grudnia, godz. 19:00-23:00.
3. Spotkanie Biskupa Opolskiego z pracującymi za granic i ich rodzinami. Zwyczajem lat ubiegłych, w poniedziałek 28 grudnia, w Święto św. Młodzianków, Biskup Opolski zaprasza wszystkich pracujących na co dzień za granicą (tzw. emigrantów zarobkowych) oraz ich rodziny, doświadczone sytuacją rozłąki, na modlitewne spotkanie do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy. O godz. 10.00 bp Andrzej Czaja odprawi tam Mszę św. i wygłosi okolicznościowe Słowo Boże.
4. Kolędnicy misyjni 2016 r. Akcję Kolędników Misyjnych zwieńczy Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych, który odbędzie się w sobotę 30 stycznia 2016 r. o godz. 10.30 w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu.
5. Rekolekcje „z różą w dłoni” w Głębinowie. Rekolekcje „Z różą w dłoni” pod patronatem św. Rity, patronki spraw trudnych, której relikwie znajdują się w kościele parafialnym w Głębinowie odbędą się w dniach 21 – 24 stycznia 2016 r. Prowadzi je ks. dr Krzysztof Grzywocz, wieloletni ojciec duchowny i egzorcysta diecezjalny. Jest to propozycja skierowana do osób doświadczających w życiu trudnych i po ludzku beznadziejnych sytuacji, a także tych, których dotknęła bądź dotyka depresja. Zapisy przyjmuje recepcja Ośrodka Rybak pod nr tel. 533 399 996.
6. Rekolekcje dla posługujących w zakrystiach w Głębinowie. Rekolekcje przygotowane z myślą o tych wszystkich, którzy spełniają posługę kościelnego, zakrystiana czy też pomocnika pracującego przy kościele, odbędą się w dniach 15 – 17 stycznia 2016 r. Oprócz nauk rekolekcyjnych w planie są przewidziane spotkania i zajęcia, które mają pomóc w dobrym pełnieniu posługi. W czasie pierwszych rekolekcji gościem będzie Ksiądz Biskup Rudolf Pierskała. Zapisy przyjmuje recepcja Ośrodka Rybak.

Diecezja Opolska

Komentarze są zamknięte