Plany remontowe opolskiej GDDKiA do końca 2015 roku

Niezależna Gazeta Obywatelska

Sidzina fot. GddkiaW ciągu kilku najbliższych dni opolski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi na dwa dodatkowe remonty nawierzchni dróg krajowych w województwie – DK46 na odcinku Sidzina – Malerzowice (0,8 km) oraz DK40 w Starych Kotkowicach koło Głogówka (2,1 km). W Starych Kotkowicach dodatkowo, oprócz remontu jezdni, odnowiony będzie także chodnik.
Powyższych remontów nie było pierwotnie w podstawowym planie na rok 2015, ale udało się uzyskać dodatkowe pieniądze, dzięki czemu inwestycje będzie można wykonać jeszcze przed końcem tego roku.

Nie są to jedyne remonty dróg krajowych, które będą wykonane do końca roku przez opolski Oddział GDDKiA. Na opolskim odcinku autostrady, który był największym przedsięwzięciem remontowym na drogach krajowych Opolszczyzny w tym roku, prace zakończyły się w połowie sierpnia. Oprócz tego wyremontowany został odcinek DK46 Pakosławice – Sidzina (1,6 km) i DK40 w Kędzierzynie-Koźlu (2,2 km), a w trakcie przygotowania (przetargu) są remonty na drodze krajowej 39 od granicy województwa do Małujowic (ponad 2 km) oraz od Michałowic do Lubszy i na DK46 w Lędzinach (blisko 1km).

Łącznie w tym roku opolski Oddział wyremontuje około 43,5 km dróg krajowych i autostrady.

Na zdjęciu: Odcinek drogi krajowej nr 46 Pakosławice – Sidzina podczas zakończonego niedawno remontu. Fot. GDDKiAt

Komentarze są zamknięte