Dolnośląska Rada Europejska przygotowuje kolejne inicjatywy

Niezależna Gazeta Obywatelska

dREW środę, 27 maja 2015 r., w Brukseli odbyło się drugie spotkanie Dolnośląskiej Rady Europejskiej. Tym razem w formule roboczej europosłowie z naszego regionu omawiali plany wspólnych inicjatyw dolnośląskich na forum instytucji europejskich i możliwości współpracy z regionami innych krajów Unii Europejskiej.

– Powinniśmy wspierać i tworzyć projekty, które mają faktyczne przełożenie na politykę regionalną i pozyskiwane z Unii Europejskiej środki finansowe dla naszego województwa – mówi europoseł Ujazdowski.

– Współpraca wielu podmiotów działających w Brukseli i koordynacja wspólnych wysiłków to klucz do sukcesu w nowoczesnej polityce. Z takiego założenia wychodzi Dolnośląska Rada Europejska i po to powstała – dodaje Europoseł PiS.

Przypomnijmy, postulat stworzenia instytucji spajającej wysiłki europosłów z jednego regionu wysunął Kazimierz Ujazdowski w trakcie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Rada zapoczątkowała swoje prace w lutym tego roku (zdjęcia z inauguracji dostępne są w Internecie: http://ulinks.net/60aec) i planuje kolejne inicjatywy. Do pracy w Radzie zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji samorządowych, wyższych uczelni, pracodawców, związków zawodowych, ekspertów i innych osób odpowiedzialnych za rozwój Dolnego Śląska i politykę w UE.

T

Komentarze są zamknięte